Stævnekalender

2012

 

DcH Stævner DKK Stævner Stævner uden startbog Udenlandske stævner

 

Januar Februar Marts April Maj Juni
Juli August September Oktober November December

 

Stævnekalender 2012

Januar

Dato Aktivitet Dommere Sted Arrangør Tilmelding Online Resultater
14.01.2012 (01.01.2012) Aagilitystævne (i ridehal) Carsten Hansen og Helle Skovgaard Firehusevej 1, 7470 Karup J. AKTIV HUNDESKOLE Tilmelding foregår på www.aktivhundeskole.dk
Reg nr. 9480 kontonr. 4520374930
Program:
Lægges online ca en uge før stævnet. Indbydelse
 
21.01.2012  22.01.2012(08.01.2012) 2 dags Agilitystævne Landsdækkende Ridehal Erling Rasmusse, Mette G.G., Hans Peter Dinesen og Morten J. Hansen Nr. Åby rideklub
Hedegaardsvej 10
5466 Asperup
DcH Odense Kreds 5

DcH Tilmeld

Afsluttet Resultater

Februar

Dato              
04.02.2012
(?)

Langschläfer-Agilityturnier (Eftermiddags stævne)
Elke Kraul Mildstedt in der Reithalle
25866 Mildstedt
Allgemeiner Hundeclub NF e. V.

Tilmelding

Kørselsanvisning  
11.02.2012 12.02.2012 (22.01.2012) 2 dags Agilitystævne Landsdækkende Hal med grusunderlag Hans Peter Dinesen og Per Vestergaard Sannes Hundecenter
Årupvej 65
8722 Hedensted
DcH Vejle Kreds 3

DcH Tilmeld

Afsluttet

Resultater
18.02.2012 19.02.2012 (20.01.2012)
2 dags Agilitystævne Landsdækkende Hal på tæppe. Lørdag: Store hunde - søndag: Mellem/små hunde
2 forskellige dommere hver dag. Arrangements nr: 15-12007
Vallensbæk Idrætscenter
Max. 400 starter pr. dag
Ordinære klasser AG1, AG2, AG3, SP1, SP2, SP3
 
Bck Vallensbæk Agility
marianne@engquist.dk
Marianne Engquist
Syvhøjvænge 220
2625 Vallensbæk
Bck Vallensbæk Agility  
25.02.2012(28.01.2012) Agility kredsstævne Max 50deltagere (200 starter) Kommer senere Hylleholthallen
Dannebrogsvej 1
4654 Faxe Ladeplads
DcH Fakse Kreds 6

DcH Tilmeld

Indbydelse Indbydelse
Deltagere
Deltagerliste

 

Marts

Dato              
03.03.2012 (17.02.2012) Agilitystævne Landsdækkende Hans Henrik Testman og Per Vestergård         Sydthy rideklub
Industrivej 13
7760 Hurup
DcH Sydthy Kreds 1

DcH Tilmeld

Indbydelse Indbydelse
Deltagere Deltagerliste

 
17.03.2012 18.03.2012 (02.03.2012)
2 dags Agilitystævne Landsdækkende Ridehal
Dommere senere Vilhelmsborg
Bedervej 101
8320 Mårslet
DcH Risskov Kreds 3

DcH Tilmeld

Indbydelse senere
Deltagere
Deltagerliste
Info side

Resultater

April

Dato              
14.04.2012 (30.03.2012) Landsdækkende agility Dommere senere DcH Aalborg
Voerbjergvej 101A
9400 Nørresundby
DcH Aalborg
Voerbjergvej 101A
9400 Nørresundby Kreds 1

DcH Tilmeld

Indbydelse senere
Deltagere Deltagerliste
 

Resultater 
15.04.2012 (01.04.2012)


Udendørs på græs. Klasse 1 og 2 x 2.

Dommere senere Arrangements nr: 15-12008
Ribe Hundevenner Sportsvej 1, Jernvedlund, 6771 Gredstedbro Klasse 1 og 2 x 2.
Ribe Hundevenner
Hans Peter Dinesen
Farup Grønnevej 4, Nørre Farup 6760 Ribe Tlf. 75421979/40288675
hpd@dlgmail.dk

Yderligere info

Ribe hundevenner

Resultater

21.04.2012 (06.04.2012) Landsdækkende agility  BEMÆRK STÆVNET FLYTTET!! Mette G Gregersen og Thomas Amnitzbøl DCH Støvring
Hæsumvej 60a
9530 Støvring
DcH Støvring kreds1 DcH Tilmeld Indbydelse senere
Deltagere
Deltagerliste
Program
 
28.04.2012 (07.04.2012) Agility kredsstævne Hans Henrik Testmann. DcH Grindsted/Billund
Sdr. Boulevard 7,
7200 Grindsted
DcH Give Kreds 2 DcH Tilmeld Indbydelse Indbydelse
Deltagere
Deltagerliste
 
28.04.2012
29.04.2012
(13.04.2012)
Vestegnens Hundeskole
2 Dages agility
Dommere senere Arrangements nr: 15-12002
Albertslund.
Vestegnens Hundeskole
Bjarne Toftesgaard
Kildeløbet 38, 2700 Brønshøj Tlf. 30 12 57 38
btgavi@mail.tele.dk

Vestegnens Hundeskole

Online senere  
29.04.2012 (07.04.2012) Agility kredsstævne Hans Henrik Testmann. DcH Grindsted/Billund
Sdr. Boulevard 7,
7200 Grindsted
DcH Grindsted Billund Kreds 2 DcH Tilmeld Indbydelse Indbydelse
Deltagere Deltagerliste
 
29.04.2012 (15.04.2012) Agility kredsstævne Dommere senere Svendborg
Englandsvej 35
5700 Svendborg
DcH Svendborg
Englandsvej 35
5700 Svendborg kreds 5
DcH Tilmeld Indbydelse senere  
29.04.2012 (13.04.2012) Landsdækkende agility Dommere senere DcH Odder
Rude havvej 152 A
8300 Odder
DcH Odder kreds 3 DcH Tilmeld Indbydelse senere
Deltagere
Deltagerliste
 

Maj

Dato              
05.05.2012 (21.04.2012) Agility kredsstævne Ingo Borchert og Hans Peter Dinesen Vamdrup Stadion
Stadionvej 10
6580 Vamdrup
DcH Vamdrup Kreds 4 DcH Tilmeld Indbydelse senere
Deltagere
Deltagerliste
 
12.05.2012
(21.04.2012)
Landsdækkende agility Dommere senere DcH Maribo
Baysvej
4930 Maribo
DcH Maribo kreds 6 DcH Tilmeld Indbydelse senere
Deltagere Deltagerliste
 
05.05.2012
06.05.2012(02.04.2012)
2 dages Agility Dommere senere  Dansk Kennel Klub Dansk Kennel KlubRoskilde  

Web tilmelding

 
12.05.2012
(01.05.2012)

1 dags agilitystævne
Maj-Brit Crone, Ken Fogelberg, Lars Bang, Eigil Rasmussen, Bonnik Bertelsen, Poul Lerche Arrangements nr: 15-12014 
Boldbanerne bagved Hvalsø
Hvalsø Hundevenner
Allan Jensen
Ternevænget 7, 4060 Kirke Såby Tlf. 51721577
hallan@cdnet.dk

Yderligere info

Online senere

 
12.05.2012
(20.04.2012)

1 Dags Agility Der afholdes 2 x kl. 1 og 2
Dommere: Susanne Therkildsen og Erling Uhde Rasmussen Arrangements nr: 15-12001
Næstved Landevej 218, Tjæreby
Slagelse Hundesport Slagelse Hundesport
Hovedgaden 9 Tornemark
4262 Sandved
info@slagelsehundesport.dk
Yderligere info  
12.05.2012 13.05.2012
(01.04.2012)
2 dags Agilitystævne Landsdækkende Dommere senere Løgumkloster kommuneskole
Grønnevej 1
6240 Løgumkloster
DcH Løgumkloster og DcH Tønder Kreds 4

DcH Tilmeld

Indbydelse senere
Deltagere Deltagerliste
 
17.05.2012
19.05.2012 (30.04.2012)


Maxi Zoo Cup. 3 dages agility der er dobbelt klasseløb om fredagen og DM udtag d. 18. & 19. maj. Evt. EO kvallifikation

Hans Peter Dinesen, Kurt Jensen, Sophie Juul Nielsen, Morten Juhl Hansen, Per Vestergaard og Erling U. Rasmussen Arrangements nr: 15-12006 DKK-Viby's træningsarealer, Lokesvej, 8230 Åbyhøj. Mulighed for camping. Dansk Kennel Klub Kreds 6
Lokalkreds Viby - Thorleif Juul Nielsen
Elhøjvej 4
8471 Sabro
thorleif@dkk-viby.dk 

Yderligere info

www.dkk-viby.dk

Indbydelse

 
19.05.2012 20.05.2012 (16.04.2012)
2 dags Agilitystævne
Dommer Roger Petterson, Sverige Arrangements nr:  15-12004
Østerlars Stadion
Dansk Kennel Klub Kreds 8
Aase Holm Jensen
Gudhjemvej 38, Østerlars
3760 Gudhjem
balticspirit@beagles.dk
Yderligere info
Bestil frokost og meld dig som hjælper på www.dkk8.dk.
Web tilmelding  
20.05.2012 (29.04.2012) Agility 2 x AG1 og 2 x SP1 Desuden: Skue, Lydighed og Rally Dommere Jim Hempel og Hans Peter Dinesen.
Ved tilmelding vælges Dag 1 for Jim Hempel og Dag 2 for Hans Peter Dinesen.
15-12021
Årslev Hallen
Dansk Kennel Klub Kreds 3
 Hanne Christensen
Rolighedsvej 27
5792 Årslev
agility@dkk-kreds3.dk
Yderligere info Web tilmelding
Indbydelse
 
20.05.2012
(06.05.2012)
Landsdækkende agility Dommere senere Mosegården
Mosegårdsvej 20, Ornebjerg
4760 Vordingborg
DcH Vordingborg Kreds 6 DcH Tilmeld Indbydelse senere
Deltagere Deltagerliste
 
26.05.2012
28.06.2012 (07.05.2012)


3 dages agility

Dommere annonceres senere Arrangements nr: 15-12009  Sportsvej, Jernvedlund, 6771 Gredstedbro
 
Ribe Hundevenner
Hans Peter Dinesen
Farup Grønnevej 4, Nørre Farup 6760 Ribe Tlf. 75421979/40288675
hpd@dlgmail.dk

Yderligere info

Ribe hundevenner

 

Juni

Dato              
02.06.2012 03.06.2012 Kopfgrafik GHV-Flensburg e.V.
Hallen Masters 2 dages indendørs på tæppe
Dommer senere Holstenhallen Neumünster
Justus-von-Liebig-Straße 2, 24537 Neumünster, Deutschland
GHV-Flensburg e.V. Tilmelding Eveline Olesen
Rauhbank 2
24217 Schönberg eller på Mail : eveline.olesen@online.de Indbydelse senere
Tilmeldings start 09.04.2011 eveline.olesen@online.de  
02.06.2012 03.06.2012 (12.05.2012) 2 dages Agilitystævne Landsdækkende Dommere senere Rom flyveplads Lemvig, Ringkøbingvej 125
7620 Lemvig
DcH Holstebro og DcH Lemvig Kreds 2 DcH Tilmeld Indbydelse senere
Deltagere Deltagerliste
 
02.06.2012 (14.05.2012) Landsdækkende agility Dommere senere Esbjerg
Ambolten 15
6715 Esbjerg N
DcH Esbjerg Kreds 4 DcH Tilmeld Indbydelse senere
Deltagere Deltagerliste
 
03.06.2012 (18.05.2012) Hillerød Hundevenner
1 dags agility
Dommere senere Arrangements nr:  15-12013
Hillerød
Hillerød Hundevenner
Susanne Lyngbye
Tordisvej 66, 2880 Bagsværd Tlf. 22 62 73 75 SusanneL@h-hundevenner.dk

Yderligere info

Online senere

 
03.06.2012 (06.05.2012) Agility kredsstævne Dommere senere DcH-Fakse
Rosenkildevej 12-16
4640 Faxe
DcH Fakse Kreds 6 DcH Tilmeld Indbydelse Indbydelse
Deltagere Deltagerliste
 
09.06.2012 (19.05.2012) Landsdækkende agility Dommere senere Harlev
Næshøjvej
8462 Harlev
DcH Harlev Kreds 3 DcH Tilmeld Indbydelse senere
Deltagere Deltagerliste
 
10.06.2012 (27.05.2012) Landsdækkende agility Per Vestergaard og Hans Peter Dinesen Tirsbæk slot DcH Vejle Kreds 3 DcH Tilmeld Indbydelse senere
Deltagere Deltagerliste
 
16.06.2012 17.06.2012 (26.05.2012) 2 dags Agilitystævne Landsdækkende Dommere senere DcH Herning
Nakskovvej 15
7400 Herning
DcH Herning og DcH Ikast Kreds 2 DcH Tilmeld Indbydelse senere
Deltagere Deltagerliste
 
16.06.2012 (02.05.2012) Landsdækkende agility Dommere senere DcH Skærbæk
Industrivej 22
6780 Skærbæk
DcH Skærbæk Kreds 4 DcH Tilmeld Indbydelse senere
Deltagere Deltagerliste
 
17.06.2012 (03.05.2012) Agility kredsstævne Dommere senere Englandsvej 35
5700 Svendborg
DcH Svendborg
Englandsvej 35
5700 Svendborg kreds 5
DcH Tilmeld Indbydelse senere  
16.06.2012
17.06.2012(14.05.2012)
2 dages Agilitystævne Dommere senere 15-12016
Albertslund
Dansk Kennel Klub

Web tilmelding

   
23.06.2012 24.06.2012 (02.06.2012) 2 dages Agilitystævne Landsdækkende Dommere senere DcH Vejen
Koldingvej 30E
6600 Vejen
DcH Vejen Kreds 4 DcH Tilmeld Indbydelse senere  
23.06.2012 24.06.2012 (08.06.2012) 2 dages Agilitystævne Landsdækkende Dommere senere Hadsund
Aalborgvej 75
9560 Hadsund
DcH Hadsund Kreds 1 DcH Tilmeld Indbydelse senere  
23.06.2012 24.06.2012 (10.06.2012) 2 dages Agilitystævne Landsdækkende Dommere senere Odense Nærmere senere. DcH Odense Kreds 5 DcH Tilmeld Indbydelse senere  
24.06.2012 (01.06.2012) Landsdækkende agility Dommere senere Dch, Nykøbing-Rørvig
Rørmosen 31
4500 Nykøbing Sj.
DcH Nykøbing Rørvig Kreds 6 DcH Tilmeld Indbydelse senere
Deltagere Deltagerliste
 
30.06.2012 01.07.2012 (22.06.2012)
2 dages Agilitystævne Landsdækkende
Mette G. Gregersen, ¨Bent Blom Larsen, Jim Hempel, Kurt Jensen og Ingo Borchert Ødis Bramdrup
Steppingvej 23A (Gl. sportsplads)
6580 Vamdrup
DcH Ødis-Bramdrup Kreds 4 DcH Tilmeld Indbydelse senere
Deltagere Deltagerliste
 

Juli

Dato Aktivitet Dommere Sted Arrangør Tilmelding Online Resultater
16.07.2012 2107.2011  (01.03.2012)
   JUTLANDIA CUP
Ugestævne i DcH regi, se på Jutlandia Cup og nedenfor
Lee Gibson England, Marc Saunders England, Jos Thines Luxenborg, Hans Peter Dinesen, Jim Hempel, Inger Jensen, Thomas Amnitzbøl, Morten Juhl Hansen, Mette Gabel Gregersen Sophie Juhl Nielsen
Vingsted Centret
Vingsted Skovvej 2
7182 Bredsten
Jutlandia Cup komiteen og DcH Ødis-Bramdrup Kreds 4 Jutlandia Cup eller DcH Tilmeld Tilmelding på Jutlandia Cup frist 1/3 2012  
Åben for alle
16.07.2012  (01.03.2012)
Landsdækkende agility
del af Jutlandia Cup” – arrangør ØBcH – tilmelding: med fordel via Jutlandia Cups hjemmeside, eller DcH Tilmeld
Lee Gibson England, Marc Saunders England, Jos Thines Luxenborg, Hans Peter Dinesen, Jim Hempel, Inger Jensen, Thomas Amnitzbøl, Morten Juhl Hansen, Mette Gabel Gregersen Sophie Juhl Nielsen
Vingsted Centret
Vingsted Skovvej 2
7182 Bredsten
Jutlandia Cup komiteen og DcH Ødis-Bramdrup Kreds 4 Jutlandia Cup eller DcH Tilmeld Indbydelse Indbydelse
Deltagere Deltagerliste
 
Åben for alle
18.07.2012  (01.03.2012)
 Landsdækkende agility del af Jutlandia Cup” – arrangør ØBcH – tilmelding: med fordel via Jutlandia Cups hjemmeside, eller DcH Tilmeld
Lee Gibson England, Marc Saunders England, Jos Thines Luxenborg, Hans Peter Dinesen, Jim Hempel, Inger Jensen, Thomas Amnitzbøl, Morten Juhl Hansen, Mette Gabel Gregersen Sophie Juhl Nielsen Vingsted Centeret
Vingsted Skovvej 2
7182 Bredsten
Jutlandia Cup komiteen og DcH Ødis-Bramdrup Kreds 4 Jutlandia Cup eller DcH Tilmeld Indbydelse Indbydelse
Deltagere Deltagerliste
 
Åben for alle
20.07.2012  (01.03.2012)
Landsdækkende agility
del af Jutlandia Cup” – arrangør ØBcH – tilmelding: med fordel via Jutlandia Cups hjemmeside, eller DcH Tilmeld
Lee Gibson England, Marc Saunders England, Jos Thines Luxenborg, Hans Peter Dinesen, Jim Hempel, Inger Jensen, Thomas Amnitzbøl, Morten Juhl Hansen, Mette Gabel Gregersen Sophie Juhl Nielsen Vingsted centeret
Vingsted Skovvej 2
7182 Bredsten
Jutlandia Cup komiteen og DcH Ødis-Bramdrup Kreds 4 Jutlandia Cup eller DcH Tilmeld Indbydelse Indbydelse
Deltagere Deltagerliste
 
Åben for alle
27.07.2012 29.07.2012
(?)

3 dages agility

Nils Lindqvist, Nalle Jansson og Magnus Andkvist.

Kristianstad Idrottsplats
 
Kristianstad Sweden
Hässleholms Hundungdom, Located in Vankiva, Hässleholm. Göinge-Broby Brukshundklubb Lokated in Hanaskog og Kristianstads Brukshundklubb Located in Rinkaby, Kristianstad. Tilmelding!! Hold øje med hjemmesiden.
EUROPEAN OPEN AGILITY
Indbydelse  

August

Dato              
04.08.2012 05.08.2012 Kopfgrafik GHV-Flensburg e.V.
Flensburger Förde - Cup. 2 dages agility
Dommere senere GHV Flensburg e.V. (Vereinsgelände) Altholzkrug, 24941 Jarplund-Weding, Deutschland GHV-Flensburg e.V. Tilmelding Eveline Olesen
Rauhbank 2
24217 Schönberg eller på Mail : eveline.olesen@online.de Indbydelse senere
Tilmelding eveline.olesen@online.de  
05.08.2012 12.08.2012 (25.02.2012)
1 uges Agilitycup i Schweiz
Feer Peter (CH), Foelix Rico (CH), Graber Rolf (CH) (Richter WM 2011),Inglin Urs (CH),Laamanen Mia (FI) (Richter WM 2006), Laederach Pierre (CH), Liechti Edwin (CH), Stoel Kees (NL),Thines Jos (LX), Mouwen Marco (CH) (Richter WM 1996), Mouwen Ronald  (NL), Watts Ian  (GB), og Will Nathalie (LX) Mossgasse 22 3284 Frächels Schweiz
Urs Inglin
Rossbergstrasse 33
6422 Steinen
urs@hundehalter.ch
Technische Administration
Sponsoring
Agility-Helfer
Werbung
Martin Jenny
Treitenweg 4
3284 Fräschels
martin.jenny@rundumhund.ch
Infrastruktur
Homepage
Küche
Pierre Läderach
Geerenstrasse 17
8185 Winkel
nenia@bluewin.ch
Richter
Teilnehmer
Unterhaltung
 
  Tilmelding  
11.08.2012
12.08.2012 (27.07.2012)
Vestegnens Hundeskole
2 Dages agility
Dommere senere Arrangements nr:  15-12012
Albertslund Vestegnens Hundeskole
Vestegnens Hundeskole
Bjarne Toftesgaard
Kildeløbet 38, 2700 Brønshøj Tlf. 30 12 57 38
btgavi@mail.tele.dk

Vestegnens Hundeskole

Online senere  
11.08.2012 (11.07.2012) Landsdækkende agility Dommere senere DCH-Skive
Svansøvej 6
7800 Skive
DcH Skive Kreds 2 DcH Tilmeld Indbydelse senere
Deltagere Deltagerliste
 
18.08.2012 19.08.2012 (05.08.2012) 2 dages Agilitystævne Landsdækkende Dommere senere Odense Nærmere senere. DcH Odense Kreds 5 DcH Tilmeld Indbydelse senere
Deltagere
Deltagerliste
 
18.08.2012 19.08.2012 (23.07.2012) 2 dages Agilitystævne Landsdækkende Dommere senere DcH Nykøbing-Rørvig / DcH Odsherred
Rørmosen 31
4500 Nykøbing Sj.
DcH Nykøbing/Rørvig Kreds 6 DcH Tilmeld Indbydelse senere
Deltagere Deltagerliste
 
25.08.2012 (17.08.2012)
Jysk mesterskab Landsdækkende
Hans Peter Dinesen, Jim Hempel, Kurt Jensen og Ingo Borchert Ødis Bramdrup
Steppingvej 23A (Gl. sportsplads)
6580 Vamdrup
DcH Ødis-Bramdrup Kreds 4 DcH Tilmeld Indbydelse senere
Deltagere
Deltagerliste
 
18.08.2012(27.07.2012)
1 dags Agility
Kun åben for store hunde!
AG1, SP1, 2 x for sjov klasser, som gælder til BCKs klubmesterskab. For sjov klasserne er åben for store seniorer.
Dommere senere 15-12022
Sorø Hallerne, Sorø
18.08.2012 Border Collie Klubben
 
Marianne Engquist
Blommehaven 21
2500 Valby
sth@youmail.dk
  Yderligere info  
25.08.2012
26.08.2012(10.08.2012)

2 Dages agility KAF Mini Cup
Dommere senere 15-12020
Hornbæk Skoles boldbaner.
Drachmannsvej / Bøghsvej,
3100 Hornbæk
Kvistgård Agility Forening
Drejervej 23
3100 Hornbæk
  Yderligere info
www.kaf-cup.dk hvor der løbende opdateres.
 
26.08.2012
(13.08.2012)


Klasse 1 og 2 x 2.

Dommere senere Arrangements nr:  15-12010
Sportsvej, Jernvedlund, 6771 Gredstedbro
Ribe Hundevenner
Hans Peter Dinesen
Farup Grønnevej 4, Nørre Farup 6760 Ribe Tlf. 75421979/40288675
hpd@dlgmail.dk

Yderligere info

Ribe hundevenner

 

September

Dato              
01.09.2012 (17.08.2012) 2 dages Agilitystævne Landsdækkende Dommere senere Risskov Civile Hundeføreforening
Viengevej 7
8240 Risskov
DcH Risskov Kreds 3 DcH Tilmeld Indbydelse Indbydelse
Deltagere Deltagerliste
 
08.09.2012 (18.08.2012) Agility kredsstævne Dommere senere DcH Maribo
Baysvej
4930 Maribo
DcH Maribo kreds 6 DcH Tilmeld Indbydelse senere
Deltagere Deltagerliste
 
08.09.2012 09.09.2012 (24.08.2012) 2 dages Agilitystævne Landsdækkende Dommere senere Markedspladsen
Skelbakvej 6
9320 Hjallerup
DcH Dronninglund Kreds 1 DcH Tilmeld Indbydelse Indbydelse
Deltagere Deltagerliste
 
09.09.2012 (18.08.2012) Agility kredsstævne Dommere senere DCH Herning
Nakskovvej 15
7400 Herning
DcH Herning Kreds 2 DcH Tilmeld Indbydelse senere
Deltagere Deltagerliste
 
15.09.2012
16.09.2012(13.08.2012)
2 dages Agilitystævne (Årets Hund) Dommere senere  Dansk Kennel Klub
15-12017
Vejen (årets Hund)
Dansk Kennel Klub
Dansk Kennel Klub

Web tilmelding

   
22.09.2012 (17.08.2012)
1 dags Agilitystævne. Max 250 starter pr. dag
Dommere senere Arrangements nr:  15-12004
Østerlars Stadion
Dansk Kennel Klub Kreds 8
Aase Holm Jensen
Gudhjemvej 38, Østerlars
3760 Gudhjem
balticspirit@beagles.dk
Yderligere info
Bestil frokost og meld dig som hjælper på www.dkk8.dk.
Tilmelding åbner 21. maj 2012.  
22.09.2012 23.10.2012 DcH DM Dommere senere DcH Grindsted Billund Sdr. Boulevard 7 7200 Grindsted DM 2012 side Deltagelse kun ved kvalifikaton fra DcH Stævner Indbydelse senere  

Oktober

Dato              
03.10.2012 07.10.2012
Verdensmesterskabet i agility
Kees Stoel (NL) Lenka Pánková (CZ) řina Máčková (CZ) Jeronýmova 570/22
460 07 Liberec 7 Tjekkiet

VM 2012 side

     
13.10.2012 14.10.2012 (13.09.2012)
2 dags Agilitystævne Landsdækkende Hal på tæppe. Lørdag: Store hunde - søndag: Mellem/små hunde
Dommere senere Arrangements nr: 15-12007
Vallensbæk Idrætscenter
Max. 400 starter pr. dag
Ordinære klasser AG1, AG2, AG3, SP1, SP2, SP3
 
Bck Vallensbæk Agility
marianne@engquist.dk
Marianne Engquist
Syvhøjvænge 220
2625 Vallensbæk
Bck Vallensbæk Agility  
27.10.2012
(15.10.2012)


SP klasserne x 2. .

Dommere senere Arrangements nr:  15-12011
Sdr. Hygum Rideklub, Rødding
Ribe Hundevenner
Hans Peter Dinesen
Farup Grønnevej 4, Nørre Farup 6760 Ribe Tlf. 75421979/40288675
hpd@dlgmail.dk

Yderligere info

Ribe hundevenner

 

November

Dato              
11.09.2012
(11.10.2012)
Kopfgrafik GHV-Flensburg e.V.
Champion des Nordens
Dommere senere Handewitt (Reithalle) 24983 Handewitt, Deutschland

 

Tilmelding Eveline Olesen
Rauhbank 2
24217 Schönberg eller på Mail : eveline.olesen@online.de Indbydelse senere
Tilmelding eveline.olesen@online.de  
               
               

December

Dato