HJEMMESIDE
Nyheder fra en hurtig sport!!! 

Startside Indlæg Baner Resultater Kalender Stævneindbydelser
DcH DM Point Links Regler DKK DM Hvem står bag Tidtagningsudstyr

Dyrehavens Agility Center's Tutti Cup 2011
den 9-10/4 2011

Tid og lyd til dit stævne klik her!

Resultater fra finalen:   Lørdag   Søndag

  Dyrehavens Agility Center's Tutti Cup 2011


Agility klasse 1 (Lille)
Dommer: Mette Gabel Gregersen   Banetid: 45  Længde: 0  Antal deltagere: 4
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
19Janni TerkelsenNanna---535,695,000,00
24Anita FaurholtPippiPodengo Protugeus Ruhåret Dværg23058/2007-1049,3114,310,00
Dis6Ann Charlott AndréVanillaJack Russell Terrier------
Dis3Bente ThomsenMilleBlanding------

Agility klasse 1 (Mellem)
Dommer: Mette Gabel Gregersen   Banetid: 45  Længde: 0  Antal deltagere: 6
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1108Sara KristensenNikitaD/s Gårdhund--064,6319,630,00
Dis113Allan MøllerBrezeeBorder Collie------
Dis107Louise BennetzenSimbaIslandsk Fårehund------
Dis106Louise BennetzenMaggieShetland Sheepdog------
Dis105Bent Blom LarsenDazzlerShetland Sheepdog24433/2008-----
Dis101Helene DavidsenMatiKooikerhondje------

Agility klasse 1 (Stor)
Dommer: Mette Gabel Gregersen   Banetid: 43  Længde: 0  Antal deltagere: 12
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1217Bo BennetzenChilliBorder Collie--533,615,000,00
2207Sophie Juul NielsenTeiturBorder Collie00645/2009-538,825,000,00
3203Helene DavidsenMalikaLabrador--542,465,000,00
4227Anders LindhardtLuckyBorder Collie--1529,6715,000,00
Dis226Annmari LindhardtMakkerBorder Collie------
Dis220Nita MarskotBalderBlanding------
Dis219Anette KruseFionaBlanding------
Dis218Charlotte RasmussenApacheBorder Collie09241/2004-----
Dis213Allan MøllerUniqeBorder Collie------
Dis210Jørn ElsbergTrissieBorder Collie04490/2009-----
Dis208Klaus OsterhoffZivaBorder Collie08611/2009-----
Dis206Linda PetersenCatjaBorder Collie------

Agility klasse 2 (Stor)
Dommer: Mette Gabel Gregersen   Banetid: 0  Længde: 0  Antal deltagere: 3
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1214Gitte KristensenZantosBorder Collie--034,8034,800,00
Dis215Louise StenmannKayleeBorder Collie04151/2007-----
Dis209Jørn ElsbergCliffBorder Collie06778/2007-----

Agility klasse 3 (Lille)
Dommer: Mette Gabel Gregersen   Banetid: 44  Længde: 0  Antal deltagere: 2
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
12Jesper KjærEmsiShetland Sheepdog--536,665,000,00
Dis10Lars RichardyMikkelCavalier King Charles------

Agility klasse 3 (Mellem)
Dommer: Mette Gabel Gregersen   Banetid: 44  Længde: 0  Antal deltagere: 2
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1104Marianne Blom LarsenZippoShetland Sheepdog14605/2007-036,650,000,001pl
Dis103Anne-marie BrandtSiljaParson Russel------

Agility klasse 3 (Stor)
Dommer: Mette Gabel Gregersen   Banetid: 42  Længde: 0  Antal deltagere: 6
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1202Claudia ElsnerJoeyBorder Collie--035,170,000,001pl
2205Linda PetersenPepsiBorder Collie--544,107,100,00
3200Ingo BorchertEmilBorder Collie--2048,8626,860,00
Dis212Bent Blom LarsenTicketBorder Collie------
Dis211Klaus OsterhoffKimmieBorder Collie13122/2008-----
Dis201Lena BlaskeFlyBorder Collie------

Agility klasse Åben (Lille)
Dommer: Mette Gabel Gregersen   Banetid: 47  Længde: 0  Antal deltagere: 6
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
12Jesper KjærEmsiShetland Sheepdog--032,800,000,00
24Anita FaurholtPippiPodengo Protugeus Ruhåret Dværg23058/2007-058,1611,160,00
Dis10Lars RichardyMikkelCavalier King Charles------
Dis9Janni TerkelsenNanna-------
Dis6Ann Charlott AndréVanillaJack Russell Terrier------
Dis3Bente ThomsenMilleBlanding------

Agility klasse Åben (Mellem)
Dommer: Mette Gabel Gregersen   Banetid: 47  Længde: 0  Antal deltagere: 9
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1103Anne-marie BrandtSiljaParson Russel--035,990,000,00
2105Bent Blom LarsenDazzlerShetland Sheepdog24433/2008-042,610,000,00
3100Karin Schulze-lutherLillebrorD/s Gårdhund--042,760,000,00
4108Sara KristensenNikitaD/s Gårdhund--574,8932,890,00
Dis113Allan MøllerBrezeeBorder Collie------
Dis107Louise BennetzenSimbaIslandsk Fårehund------
Dis106Louise BennetzenMaggieShetland Sheepdog------
Dis104Marianne Blom LarsenZippoShetland Sheepdog14605/2007-----
Dis101Helene DavidsenMatiKooikerhondje------

Agility klasse Åben (Stor)
Dommer: Mette Gabel Gregersen   Banetid: 50  Længde: 0  Antal deltagere: 23
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1202Claudia ElsnerJoeyBorder Collie--035,850,000,00
2208Klaus OsterhoffZivaBorder Collie08611/2009-041,280,000,00
3225Michael ThraneAthenaGroenendael-DAC537,415,000,00
4211Klaus OsterhoffKimmieBorder Collie13122/2008-537,485,000,00
5212Bent Blom LarsenTicketBorder Collie--539,275,000,00
6219Anette KruseFionaBlanding--546,785,000,00
7224Karina ThraneDiviTervueren--1037,5610,000,00
8213Allan MøllerUniqeBorder Collie--1042,3110,000,00
9215Louise StenmannKayleeBorder Collie04151/2007-1046,7810,000,00
10214Gitte KristensenZantosBorder Collie--1052,8012,800,00
11200Ingo BorchertEmilBorder Collie--2042,8420,000,00
12206Linda PetersenCatjaBorder Collie--1556,9721,970,00
13201Lena BlaskeFlyBorder Collie--5050,0050,000,00
Dis226Annmari LindhardtMakkerBorder Collie------
Dis203Helene DavidsenMalikaLabrador------
Dis205Linda PetersenPepsiBorder Collie------
Dis207Sophie Juul NielsenTeiturBorder Collie00645/2009-----
Dis210Jørn ElsbergTrissieBorder Collie04490/2009-----
Dis220Nita MarskotBalderBlanding------
Dis227Anders LindhardtLuckyBorder Collie------
Dis217Bo BennetzenChilliBorder Collie------
Dis218Charlotte RasmussenApacheBorder Collie09241/2004-----
Dis209Jørn ElsbergCliffBorder Collie06778/2007-----

Agility Åben Søndag (Lille)
Dommer: Thorleif Juul Nielsen   Banetid: 49  Længde: 0  Antal deltagere: 5
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
12Jesper KjærEmsiShetland Sheepdog--037,630,000,00
28Jytte TaonoMurphyJack Russell Terrier--1593,5659,560,00
Dis7Mette OxholmMoonie-------
Dis5Mette Müller NielsenTessaPuddel------
Dis4Anita FaurholtPippiPodengo Protugeus Ruhåret Dværg23058/2007-----

Agility Åben Søndag (Mellem)
Dommer: Thorleif Juul Nielsen   Banetid: 44  Længde: 0  Antal deltagere: 13
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1105Bent Blom LarsenDazzlerShetland Sheepdog24433/2008-548,199,190,00
2100Karin Schulze-lutherLillebrorD/s Gårdhund--1044,4010,400,00
3102Lene MortensenFrede---1061,9527,950,00
4109Anette Boye StougaardMontyTibetansk Terrier--075,5631,560,00
5112Annette JohansenTjasseTibetansk Terrier24197/2007-576,0137,010,00
6110Anette Boye StougaardPingoD/s Gårdhund--2072,2948,290,00
Dis113Allan MøllerBrezeeBorder Collie------
Dis111Tine JessenWalderBlanding------
Dis107Louise BennetzenSimbaIslandsk Fårehund------
Dis106Louise BennetzenMaggieShetland Sheepdog------
Dis104Marianne Blom LarsenZippoShetland Sheepdog14605/2007-----
Dis103Anne-marie BrandtSiljaParson Russel------
Dis101Helene DavidsenMatiKooikerhondje------

Agility Åben Søndag (Stor)
Dommer: Thorleif Juul Nielsen   Banetid: 46  Længde: 0  Antal deltagere: 22
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1202Claudia ElsnerJoeyBorder Collie--036,960,000,00
2208Klaus OsterhoffZivaBorder Collie08611/2009-544,175,000,00
3200Ingo BorchertEmilBorder Collie--544,775,000,00
4225Michael ThraneAthenaGroenendael-DAC1039,4210,000,00
5209Jørn ElsbergCliffBorder Collie06778/2007-1043,2810,000,00
6214Gitte KristensenZantosBorder Collie--1048,2712,270,00
7203Helene DavidsenMalikaLabrador--058,6812,680,00
8204Helle GøttrupCarlsonBlanding--554,5913,590,00
9210Jørn ElsbergTrissieBorder Collie04490/2009-1542,9115,000,00
10217Bo BennetzenChilliBorder Collie--2041,2720,000,00
11221Annalouise KjærAskeSort Spids--067,5321,530,00
Dis213Allan MøllerUniqeBorder Collie------
Dis201Lena BlaskeFlyBorder Collie------
Dis207Sophie Juul NielsenTeiturBorder Collie00645/2009-----
Dis212Bent Blom LarsenTicketBorder Collie------
Dis215Louise StenmannKayleeBorder Collie04151/2007-----
Dis216Marianne PedersenNaldoBlanding------
Dis218Charlotte RasmussenApacheBorder Collie09241/2004-----
Dis220Nita MarskotBalderBlanding------
Dis223Rie LethChilliBorder Collie12493/2005-----
Dis224Karina ThraneDiviTervueren------
Dis211Klaus OsterhoffKimmieBorder Collie13122/2008-----

Spring klasse 1 (Lille)
Dommer: Mette Gabel Gregersen   Banetid: 47  Længde: 0  Antal deltagere: 4
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
14Anita FaurholtPippiPodengo Protugeus Ruhåret Dværg23058/2007-553,4011,400,00
Dis9Janni TerkelsenNanna-------
***6Ann Charlott AndréVanillaJack Russell Terrier--00,000,000,00
***3Bente ThomsenMilleBlanding--00,000,000,00

Spring klasse 1 (Mellem)
Dommer: Mette Gabel Gregersen   Banetid: 47  Længde: 0  Antal deltagere: 6
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1101Helene DavidsenMatiKooikerhondje--051,764,760,00
2105Bent Blom LarsenDazzlerShetland Sheepdog24433/2008-1043,2110,000,00
3107Louise BennetzenSimbaIslandsk Fårehund--552,7310,730,00
Dis113Allan MøllerBrezeeBorder Collie------
Dis108Sara KristensenNikitaD/s Gårdhund------
Dis106Louise BennetzenMaggieShetland Sheepdog------

Spring klasse 1 (Stor)
Dommer: Mette Gabel Gregersen   Banetid: 45  Længde: 0  Antal deltagere: 10
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1207Sophie Juul NielsenTeiturBorder Collie00645/2009-532,205,000,00
2217Bo BennetzenChilliBorder Collie--536,595,000,00
3219Anette KruseFionaBlanding--545,445,440,00
Dis227Anders LindhardtLuckyBorder Collie------
Dis226Annmari LindhardtMakkerBorder Collie------
Dis218Charlotte RasmussenApacheBorder Collie09241/2004-----
Dis213Allan MøllerUniqeBorder Collie------
Dis210Jørn ElsbergTrissieBorder Collie04490/2009-----
Dis208Klaus OsterhoffZivaBorder Collie08611/2009-----
Dis206Linda PetersenCatjaBorder Collie------

Spring klasse 2 (Stor)
Dommer: Mette Gabel Gregersen   Banetid: 40  Længde: 0  Antal deltagere: 4
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1203Helene DavidsenMalikaLabrador--036,740,000,001pl
2214Gitte KristensenZantosBorder Collie--1039,3410,000,00
3215Louise StenmannKayleeBorder Collie04151/2007-1533,6915,000,00
***220Nita MarskotBalderBlanding--00,000,000,00

Spring klasse 3 (Lille)
Dommer: Mette Gabel Gregersen   Banetid: 40  Længde: 0  Antal deltagere: 2
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
12Jesper KjærEmsiShetland Sheepdog--532,135,000,00
210Lars RichardyMikkelCavalier King Charles--539,715,000,00

Spring klasse 3 (Mellem)
Dommer: Mette Gabel Gregersen   Banetid: 38  Længde: 0  Antal deltagere: 2
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1103Anne-marie BrandtSiljaParson Russel--031,680,000,001pl
Dis104Marianne Blom LarsenZippoShetland Sheepdog14605/2007-----

Spring klasse 3 (Stor)
Dommer: Mette Gabel Gregersen   Banetid: 36  Længde: 0  Antal deltagere: 7
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1202Claudia ElsnerJoeyBorder Collie--031,680,000,001pl
2205Linda PetersenPepsiBorder Collie--035,170,000,00
3211Klaus OsterhoffKimmieBorder Collie13122/2008-533,245,000,00
Dis209Jørn ElsbergCliffBorder Collie06778/2007-----
***212Bent Blom LarsenTicketBorder Collie--00,000,000,00
***201Lena BlaskeFlyBorder Collie--00,000,000,00
***200Ingo BorchertEmilBorder Collie--00,000,000,00

Spring klasse Åben (Lille)
Dommer: Mette Gabel Gregersen   Banetid: 46  Længde: 0  Antal deltagere: 6
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
110Lars RichardyMikkelCavalier King Charles--040,010,000,00 15
22Jesper KjærEmsiShetland Sheepdog--542,095,000,00 12
34Anita FaurholtPippiPodengo Protugeus Ruhåret Dværg23058/2007-556,3715,370,00 10
Dis9Janni TerkelsenNanna-------
Dis6Ann Charlott AndréVanillaJack Russell Terrier------
Dis3Bente ThomsenMilleBlanding------

Spring klasse Åben (Mellem)
Dommer: Mette Gabel Gregersen   Banetid: 44  Længde: 0  Antal deltagere: 9
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1104Marianne Blom LarsenZippoShetland Sheepdog14605/2007-535,775,000,00 15
2105Bent Blom LarsenDazzlerShetland Sheepdog24433/2008-542,465,000,00 12
3100Karin Schulze-lutherLillebrorD/s Gårdhund--1039,7910,000,00 10
4107Louise BennetzenSimbaIslandsk Fårehund--1557,1228,120,00 8
Dis113Allan MøllerBrezeeBorder Collie------
Dis108Sara KristensenNikitaD/s Gårdhund------
Dis106Louise BennetzenMaggieShetland Sheepdog------
Dis103Anne-marie BrandtSiljaParson Russel------
Dis101Helene DavidsenMatiKooikerhondje------

Spring klasse Åben (Stor)
Dommer: Mette Gabel Gregersen   Banetid: 42  Længde: 0  Antal deltagere: 23
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1208Klaus OsterhoffZivaBorder Collie08611/2009-033,690,000,00 15
2209Jørn ElsbergCliffBorder Collie06778/2007-034,360,000,00 12
3224Karina ThraneDiviTervueren--034,510,000,00 10
4225Michael ThraneAthenaGroenendael-DAC036,370,000,00 8
5205Linda PetersenPepsiBorder Collie--036,810,000,00 6
6212Bent Blom LarsenTicketBorder Collie--039,710,000,00 5
7200Ingo BorchertEmilBorder Collie--043,281,280,00 4
8218Charlotte RasmussenApacheBorder Collie09241/2004-044,402,400,00 3
9211Klaus OsterhoffKimmieBorder Collie13122/2008-540,085,000,00 2
10202Claudia ElsnerJoeyBorder Collie--542,545,540,00 1
11207Sophie Juul NielsenTeiturBorder Collie00645/2009-1035,6210,000,00
12227Anders LindhardtLuckyBorder Collie--1039,6410,000,00
13210Jørn ElsbergTrissieBorder Collie04490/2009-1540,5315,000,00
14201Lena BlaskeFlyBorder Collie--1047,6715,670,00
15214Gitte KristensenZantosBorder Collie--1048,4916,490,00
16213Allan MøllerUniqeBorder Collie--2033,7620,000,00
Dis215Louise StenmannKayleeBorder Collie04151/2007-----
Dis217Bo BennetzenChilliBorder Collie------
Dis219Anette KruseFionaBlanding------
Dis206Linda PetersenCatjaBorder Collie------
Dis226Annmari LindhardtMakkerBorder Collie------
Dis203Helene DavidsenMalikaLabrador------
***220Nita MarskotBalderBlanding--00,000,000,00

Spring Åben Søndag (Lille)
Dommer: Thorleif Juul Nielsen   Banetid: 35  Længde: 0  Antal deltagere: 5
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
12Jesper KjærEmsiShetland Sheepdog--027,590,000,00
27Mette OxholmMoonie---032,200,000,00
35Mette Müller NielsenTessaPuddel--1035,7010,700,00
44Anita FaurholtPippiPodengo Protugeus Ruhåret Dværg23058/2007-048,8613,860,00
58Jytte TaonoMurphyJack Russell Terrier--549,1619,160,00

Spring Åben Søndag (Mellem)
Dommer: Thorleif Juul Nielsen   Banetid: 34  Længde: 0  Antal deltagere: 13
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1103Anne-marie BrandtSiljaParson Russel--028,410,000,00
2100Karin Schulze-lutherLillebrorD/s Gårdhund--031,160,000,00
3105Bent Blom LarsenDazzlerShetland Sheepdog24433/2008-033,540,000,00
4104Marianne Blom LarsenZippoShetland Sheepdog14605/2007-529,895,000,00
5111Tine JessenWalderBlanding--039,275,270,00
6102Lene MortensenFrede---042,248,240,00
7112Annette JohansenTjasseTibetansk Terrier24197/2007-050,0516,050,00
8110Anette Boye StougaardPingoD/s Gårdhund--550,1221,120,00
9109Anette Boye StougaardMontyTibetansk Terrier--055,6321,630,00
Dis113Allan MøllerBrezeeBorder Collie------
Dis107Louise BennetzenSimbaIslandsk Fårehund------
Dis106Louise BennetzenMaggieShetland Sheepdog------
***101Helene DavidsenMatiKooikerhondje--00,000,000,00

Spring Åben Søndag (Stor)
Dommer: Thorleif Juul Nielsen   Banetid: 36  Længde: 0  Antal deltagere: 22
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1202Claudia ElsnerJoeyBorder Collie--028,560,000,00
2209Jørn ElsbergCliffBorder Collie06778/2007-028,850,000,00
3224Karina ThraneDiviTervueren--028,930,000,00
4207Sophie Juul NielsenTeiturBorder Collie00645/2009-029,600,000,00
5211Klaus OsterhoffKimmieBorder Collie13122/2008-031,010,000,00
6201Lena BlaskeFlyBorder Collie--035,470,000,00
7204Helle GøttrupCarlsonBlanding--037,181,180,00
8214Gitte KristensenZantosBorder Collie--539,268,260,00
9212Bent Blom LarsenTicketBorder Collie--539,498,490,00
10221Annalouise KjærAskeSort Spids--558,3827,380,00
11203Helene DavidsenMalikaLabrador--1057,1931,190,00
Dis215Louise StenmannKayleeBorder Collie04151/2007-----
Dis225Michael ThraneAthenaGroenendael-DAC----
Dis216Marianne PedersenNaldoBlanding------
Dis200Ingo BorchertEmilBorder Collie------
Dis210Jørn ElsbergTrissieBorder Collie04490/2009-----
Dis217Bo BennetzenChilliBorder Collie------
Dis208Klaus OsterhoffZivaBorder Collie08611/2009-----
Dis213Allan MøllerUniqeBorder Collie------
***218Charlotte RasmussenApacheBorder Collie09241/2004-00,000,000,00
***220Nita MarskotBalderBlanding--00,000,000,00
***223Rie LethChilliBorder Collie12493/2005-00,000,000,00

Agility klasse 1 søndag (Lille)
Dommer: Thorleif Juul Nielsen   Banetid: 46  Længde: 0  Antal deltagere: 4
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
15Mette Müller NielsenTessaPuddel--1039,7110,000,00
Dis8Jytte TaonoMurphyJack Russell Terrier------
Dis7Mette OxholmMoonie-------
Dis4Anita FaurholtPippiPodengo Protugeus Ruhåret Dværg23058/2007-----

Agility klasse 1 søndag (Mellem)
Dommer: Thorleif Juul Nielsen   Banetid: 46  Længde: 0  Antal deltagere: 9
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1105Bent Blom LarsenDazzlerShetland Sheepdog24433/2008-036,960,000,00
2109Anette Boye StougaardMontyTibetansk Terrier--563,5922,590,00
3101Helene DavidsenMatiKooikerhondje--1079,7143,710,00
Dis113Allan MøllerBrezeeBorder Collie------
Dis112Annette JohansenTjasseTibetansk Terrier24197/2007-----
Dis111Tine JessenWalderBlanding------
Dis110Anette Boye StougaardPingoD/s Gårdhund------
Dis107Louise BennetzenSimbaIslandsk Fårehund------
Dis106Louise BennetzenMaggieShetland Sheepdog------

Agility klasse 1 søndag (Stor)
Dommer: Thorleif Juul Nielsen   Banetid: 44  Længde: 0  Antal deltagere: 9
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1207Sophie Juul NielsenTeiturBorder Collie00645/2009-541,645,000,00
2221Annalouise KjærAskeSort Spids--052,288,280,00
3217Bo BennetzenChilliBorder Collie--1035,6210,000,00
4213Allan MøllerUniqeBorder Collie--2038,0020,000,00
Dis210Jørn ElsbergTrissieBorder Collie04490/2009-----
Dis208Klaus OsterhoffZivaBorder Collie08611/2009-----
Dis203Helene DavidsenMalikaLabrador------
***220Nita MarskotBalderBlanding--00,000,000,00
***218Charlotte RasmussenApacheBorder Collie09241/2004-00,000,000,00

Agility klasse 2 søndag (Mellem)
Dommer: Thorleif Juul Nielsen   Banetid: 44  Længde: 0  Antal deltagere: 2
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1100Karin Schulze-lutherLillebrorD/s Gårdhund--542,395,000,00
Dis102Lene MortensenFrede-------

Agility klasse 2 søndag (Stor)
Dommer: Thorleif Juul Nielsen   Banetid: 43  Længde: 0  Antal deltagere: 6
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1214Gitte KristensenZantosBorder Collie--039,410,000,00
2204Helle GøttrupCarlsonBlanding--047,604,600,00
Dis223Rie LethChilliBorder Collie12493/2005-----
Dis216Marianne PedersenNaldoBlanding------
Dis215Louise StenmannKayleeBorder Collie04151/2007-----
Dis209Jørn ElsbergCliffBorder Collie06778/2007-----

Agility klasse 3 søndag (Lille)
Dommer: Thorleif Juul Nielsen   Banetid: 45  Længde: 0  Antal deltagere: 1
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
12Jesper KjærEmsiShetland Sheepdog--042,090,000,00

Agility klasse 3 søndag (Mellem)
Dommer: Thorleif Juul Nielsen   Banetid: 44  Længde: 0  Antal deltagere: 2
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1104Marianne Blom LarsenZippoShetland Sheepdog14605/2007-545,076,070,00
Dis103Anne-marie BrandtSiljaParson Russel------

Agility klasse 3 søndag (Stor)
Dommer: Thorleif Juul Nielsen   Banetid: 44  Længde: 0  Antal deltagere: 5
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1202Claudia ElsnerJoeyBorder Collie--042,910,000,00
Dis212Bent Blom LarsenTicketBorder Collie------
Dis211Klaus OsterhoffKimmieBorder Collie13122/2008-----
Dis201Lena BlaskeFlyBorder Collie------
Dis200Ingo BorchertEmilBorder Collie------

Spring klasse 1 søndag (Lille)
Dommer: Thorleif Juul Nielsen   Banetid: 44  Længde: 0  Antal deltagere: 4
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
14Anita FaurholtPippiPodengo Protugeus Ruhåret Dværg23058/2007-557,9318,930,00
Dis8Jytte TaonoMurphyJack Russell Terrier------
Dis7Mette OxholmMoonie-------
Dis5Mette Müller NielsenTessaPuddel------

Spring klasse 1 søndag (Mellem)
Dommer: Thorleif Juul Nielsen   Banetid: 44  Længde: 0  Antal deltagere: 9
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1105Bent Blom LarsenDazzlerShetland Sheepdog24433/2008-035,030,000,00
2111Tine JessenWalderBlanding--044,620,620,00
3107Louise BennetzenSimbaIslandsk Fårehund--047,153,150,00
4112Annette JohansenTjasseTibetansk Terrier24197/2007-051,467,460,00
5110Anette Boye StougaardPingoD/s Gårdhund--546,557,550,00
6109Anette Boye StougaardMontyTibetansk Terrier--058,5314,530,00
7106Louise BennetzenMaggieShetland Sheepdog--1557,7928,790,00
Dis113Allan MøllerBrezeeBorder Collie------
***101Helene DavidsenMatiKooikerhondje--00,000,000,00

Spring klasse 1 søndag (Stor)
Dommer: Thorleif Juul Nielsen   Banetid: 42  Længde: 0  Antal deltagere: 7
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1207Sophie Juul NielsenTeiturBorder Collie00645/2009-530,565,000,00
2210Jørn ElsbergTrissieBorder Collie04490/2009-1540,5315,000,00
3221Annalouise KjærAskeSort Spids--567,0130,010,00
Dis217Bo BennetzenChilliBorder Collie------
Dis213Allan MøllerUniqeBorder Collie------
Dis208Klaus OsterhoffZivaBorder Collie08611/2009-----
***218Charlotte RasmussenApacheBorder Collie09241/2004-00,000,000,00

Spring klasse 2 søndag (Mellem)
Dommer: Thorleif Juul Nielsen   Banetid: 39  Længde: 0  Antal deltagere: 2
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1102Lene MortensenFrede---039,490,490,00
Dis100Karin Schulze-lutherLillebrorD/s Gårdhund------

Spring klasse 2 søndag (Stor)
Dommer: Thorleif Juul Nielsen   Banetid: 36  Længde: 0  Antal deltagere: 6
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1215Louise StenmannKayleeBorder Collie04151/2007-033,690,000,00
2214Gitte KristensenZantosBorder Collie--036,960,960,00
3216Marianne PedersenNaldoBlanding--1042,8416,840,00
Dis220Nita MarskotBalderBlanding------
Dis204Helle GøttrupCarlsonBlanding------
***203Helene DavidsenMalikaLabrador--00,000,000,00

Spring klasse 3 søndag (Lille)
Dommer: Thorleif Juul Nielsen   Banetid: 40  Længde: 0  Antal deltagere: 1
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
12Jesper KjærEmsiShetland Sheepdog--038,450,000,00

Spring klasse 3 søndag (Mellem)
Dommer: Thorleif Juul Nielsen   Banetid: 38  Længde: 0  Antal deltagere: 2
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1104Marianne Blom LarsenZippoShetland Sheepdog14605/2007-035,620,000,00
2103Anne-marie BrandtSiljaParson Russel--534,735,000,00

Spring klasse 3 søndag (Stor)
Dommer: Thorleif Juul Nielsen   Banetid: 36  Længde: 0  Antal deltagere: 7
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1202Claudia ElsnerJoeyBorder Collie--034,880,000,00
2211Klaus OsterhoffKimmieBorder Collie13122/2008-038,002,000,00
3209Jørn ElsbergCliffBorder Collie06778/2007-2045,0729,070,00
***223Rie LethChilliBorder Collie12493/2005-00,000,000,00
***212Bent Blom LarsenTicketBorder Collie--00,000,000,00
***201Lena BlaskeFlyBorder Collie--00,000,000,00
***200Ingo BorchertEmilBorder Collie--00,000,000,00

Opvarmningsløb lørdag (Lille)
Dommer: Mette Gabel Gregersen   Banetid: 0  Længde: 0  Antal deltagere: 6
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
***10Lars RichardyMikkelCavalier King Charles--00,000,000,00
***9Janni TerkelsenNanna---00,000,000,00
***6Ann Charlott AndréVanillaJack Russell Terrier--00,000,000,00
***4Anita FaurholtPippiPodengo Protugeus Ruhåret Dværg23058/2007-00,000,000,00
***3Bente ThomsenMilleBlanding--00,000,000,00
***2Jesper KjærEmsiShetland Sheepdog--00,000,000,00

Opvarmningsløb lørdag (Mellem)
Dommer: Mette Gabel Gregersen   Banetid: 0  Længde: 0  Antal deltagere: 7
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
***108Sara KristensenNikitaD/s Gårdhund--00,000,000,00
***107Louise BennetzenSimbaIslandsk Fårehund--00,000,000,00
***106Louise BennetzenMaggieShetland Sheepdog--00,000,000,00
***105Bent Blom LarsenDazzlerShetland Sheepdog24433/2008-00,000,000,00
***104Marianne Blom LarsenZippoShetland Sheepdog14605/2007-00,000,000,00
***103Anne-marie BrandtSiljaParson Russel--00,000,000,00
***101Helene DavidsenMatiKooikerhondje--00,000,000,00

Opvarmningsløb lørdag (Stor)
Dommer: Mette Gabel Gregersen   Banetid: 0  Længde: 0  Antal deltagere: 21
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
***212Bent Blom LarsenTicketBorder Collie--00,000,000,00
***201Lena BlaskeFlyBorder Collie--00,000,000,00
***202Claudia ElsnerJoeyBorder Collie--00,000,000,00
***203Helene DavidsenMalikaLabrador--00,000,000,00
***205Linda PetersenPepsiBorder Collie--00,000,000,00
***206Linda PetersenCatjaBorder Collie--00,000,000,00
***207Sophie Juul NielsenTeiturBorder Collie00645/2009-00,000,000,00
***208Klaus OsterhoffZivaBorder Collie08611/2009-00,000,000,00
***209Jørn ElsbergCliffBorder Collie06778/2007-00,000,000,00
***200Ingo BorchertEmilBorder Collie--00,000,000,00
***211Klaus OsterhoffKimmieBorder Collie13122/2008-00,000,000,00
***227Anders LindhardtLuckyBorder Collie--00,000,000,00
***213Allan MøllerUniqeBorder Collie--00,000,000,00
***214Gitte KristensenZantosBorder Collie--00,000,000,00
***215Louise StenmannKayleeBorder Collie04151/2007-00,000,000,00
***217Bo BennetzenChilliBorder Collie--00,000,000,00
***218Charlotte RasmussenApacheBorder Collie09241/2004-00,000,000,00
***219Anette KruseFionaBlanding--00,000,000,00
***220Nita MarskotBalderBlanding--00,000,000,00
***226Annmari LindhardtMakkerBorder Collie--00,000,000,00
***210Jørn ElsbergTrissieBorder Collie04490/2009-00,000,000,00

Opvarmningsløb søndag (Lille)
Dommer: Thorleif Juul Nielsen   Banetid: 0  Længde: 0  Antal deltagere: 5
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
***8Jytte TaonoMurphyJack Russell Terrier--00,000,000,00
***7Mette OxholmMoonie---00,000,000,00
***5Mette Müller NielsenTessaPuddel--00,000,000,00
***4Anita FaurholtPippiPodengo Protugeus Ruhåret Dværg23058/2007-00,000,000,00
***2Jesper KjærEmsiShetland Sheepdog--00,000,000,00

Opvarmningsløb søndag (Mellem)
Dommer: Thorleif Juul Nielsen   Banetid: 0  Længde: 0  Antal deltagere: 12
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
***112Annette JohansenTjasseTibetansk Terrier24197/2007-00,000,000,00
***111Tine JessenWalderBlanding--00,000,000,00
***110Anette Boye StougaardPingoD/s Gårdhund--00,000,000,00
***109Anette Boye StougaardMontyTibetansk Terrier--00,000,000,00
***107Louise BennetzenSimbaIslandsk Fårehund--00,000,000,00
***106Louise BennetzenMaggieShetland Sheepdog--00,000,000,00
***105Bent Blom LarsenDazzlerShetland Sheepdog24433/2008-00,000,000,00
***104Marianne Blom LarsenZippoShetland Sheepdog14605/2007-00,000,000,00
***103Anne-marie BrandtSiljaParson Russel--00,000,000,00
***102Lene MortensenFrede---00,000,000,00
***101Helene DavidsenMatiKooikerhondje--00,000,000,00
***100Karin Schulze-lutherLillebrorD/s Gårdhund--00,000,000,00

Opvarmningsløb søndag (Stor)
Dommer: Thorleif Juul Nielsen   Banetid: 0  Længde: 0  Antal deltagere: 20
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
***212Bent Blom LarsenTicketBorder Collie--00,000,000,00
***201Lena BlaskeFlyBorder Collie--00,000,000,00
***202Claudia ElsnerJoeyBorder Collie--00,000,000,00
***203Helene DavidsenMalikaLabrador--00,000,000,00
***204Helle GøttrupCarlsonBlanding--00,000,000,00
***207Sophie Juul NielsenTeiturBorder Collie00645/2009-00,000,000,00
***208Klaus OsterhoffZivaBorder Collie08611/2009-00,000,000,00
***209Jørn ElsbergCliffBorder Collie06778/2007-00,000,000,00
***200Ingo BorchertEmilBorder Collie--00,000,000,00
***211Klaus OsterhoffKimmieBorder Collie13122/2008-00,000,000,00
***223Rie LethChilliBorder Collie12493/2005-00,000,000,00
***213Allan MøllerUniqeBorder Collie--00,000,000,00
***214Gitte KristensenZantosBorder Collie--00,000,000,00
***215Louise StenmannKayleeBorder Collie04151/2007-00,000,000,00
***216Marianne PedersenNaldoBlanding--00,000,000,00
***217Bo BennetzenChilliBorder Collie--00,000,000,00
***218Charlotte RasmussenApacheBorder Collie09241/2004-00,000,000,00
***220Nita MarskotBalderBlanding--00,000,000,00
***221Annalouise KjærAskeSort Spids--00,000,000,00
***210Jørn ElsbergTrissieBorder Collie04490/2009-00,000,000,00

Bedst i 2 åbne klasser (Lille)
Agility klasse Åben d. 09-apr-11 - Spring klasse Åben d. 09-apr-11
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltLand
12Jesper KjærEmsiShetland Sheepdog--574,895,00DK
24Anita FaurholtPippiPodengo Protugeus Ruhåret Dværg23058/2007-5114,526,53DK
310Lars RichardyMikkelCavalier King Charles--5087,0150,00DK
43Bente ThomsenMilleBlanding--10093,00100,0DK
46Ann Charlott AndréVanillaJack Russell Terrier--10093,00100,0DK
49Janni TerkelsenNanna---10093,00100,0DK

Bedst i 2 åbne klasser (Mellem)
Agility klasse Åben d. 09-apr-11 - Spring klasse Åben d. 09-apr-11
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltLand
1105Bent Blom LarsenDazzlerShetland Sheepdog24433/2008-585,075,00DK
2100Karin Schulze-lutherLillebrorD/s Gårdhund--1082,5510,00DK
3103Anne-marie BrandtSiljaParson Russel--5079,9950,00DK
4104Marianne Blom LarsenZippoShetland Sheepdog14605/2007-5582,7755,00DK
5107Louise BennetzenSimbaIslandsk Fårehund--65104,178,12DK
6108Sara KristensenNikitaD/s Gårdhund--55118,982,89DK
7113Allan MøllerBrezeeBorder Collie--10091,00100,0DK
7106Louise BennetzenMaggieShetland Sheepdog--10091,00100,0DK
7101Helene DavidsenMatiKooikerhondje--10091,00100,0DK

Bedst i 2 åbne klasser (Stor)
Agility klasse Åben d. 09-apr-11 - Spring klasse Åben d. 09-apr-11
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltLand
1208Klaus OsterhoffZivaBorder Collie08611/2009-074,970,00DK
2225Michael ThraneAthenaGroenendael-DAC573,785,00DK
3212Bent Blom LarsenTicketBorder Collie--578,985,00DK
4202Claudia ElsnerJoeyBorder Collie--578,395,54DK
5224Karina ThraneDiviTervueren--1072,0710,00DK
6211Klaus OsterhoffKimmieBorder Collie13122/2008-1077,5610,00DK
7200Ingo BorchertEmilBorder Collie--2086,1221,28DK
8214Gitte KristensenZantosBorder Collie--20101,329,29DK
9213Allan MøllerUniqeBorder Collie--3076,0730,00DK
10209Jørn ElsbergCliffBorder Collie06778/2007-5084,3650,00DK
11205Linda PetersenPepsiBorder Collie--5086,8150,00DK
12218Charlotte RasmussenApacheBorder Collie09241/2004-5094,4052,40DK
13219Anette KruseFionaBlanding--5588,7855,00DK
14207Sophie Juul NielsenTeiturBorder Collie00645/2009-6085,6260,00DK
15215Louise StenmannKayleeBorder Collie04151/2007-6088,7860,00DK
16227Anders LindhardtLuckyBorder Collie--6089,6460,00DK
17210Jørn ElsbergTrissieBorder Collie04490/2009-6590,5365,00DK
18201Lena BlaskeFlyBorder Collie--6097,6765,67DK
19206Linda PetersenCatjaBorder Collie--6598,9771,97DK
20217Bo BennetzenChilliBorder Collie--10092,00100,0DK
20203Helene DavidsenMalikaLabrador--10092,00100,0DK
20226Annmari LindhardtMakkerBorder Collie--10092,00100,0DK

Bedst i 2 åbne klasser (Lille)
Agility Åben Søndag d. 10-apr-11 - Spring Åben Søndag d. 10-apr-11
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltLand
12Jesper KjærEmsiShetland Sheepdog--065,220,00DK
27Mette OxholmMoonie---5081,2050,00DK
35Mette Müller NielsenTessaPuddel--6084,7060,70DK
44Anita FaurholtPippiPodengo Protugeus Ruhåret Dværg23058/2007-5097,8663,86DK
58Jytte TaonoMurphyJack Russell Terrier--20142,778,72DK

Bedst i 2 åbne klasser (Mellem)
Agility Åben Søndag d. 10-apr-11 - Spring Åben Søndag d. 10-apr-11
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltLand
1105Bent Blom LarsenDazzlerShetland Sheepdog24433/2008-581,739,19DK
2100Karin Schulze-lutherLillebrorD/s Gårdhund--1075,5610,40DK
3102Lene MortensenFrede---10104,236,19DK
4103Anne-marie BrandtSiljaParson Russel--5072,4150,00DK
5112Annette JohansenTjasseTibetansk Terrier24197/2007-5126,153,06DK
6109Anette Boye StougaardMontyTibetansk Terrier--0131,253,19DK
7104Marianne Blom LarsenZippoShetland Sheepdog14605/2007-5573,8955,00DK
8111Tine JessenWalderBlanding--5083,2755,27DK
9110Anette Boye StougaardPingoD/s Gårdhund--25122,469,41DK
10113Allan MøllerBrezeeBorder Collie--10078,00100,0DK
10106Louise BennetzenMaggieShetland Sheepdog--10078,00100,0DK
10107Louise BennetzenSimbaIslandsk Fårehund--10078,00100,0DK

Bedst i 2 åbne klasser (Stor)
Agility Åben Søndag d. 10-apr-11 - Spring Åben Søndag d. 10-apr-11
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltLand
1202Claudia ElsnerJoeyBorder Collie--065,520,00DK
2209Jørn ElsbergCliffBorder Collie06778/2007-1072,1310,00DK
3204Helle GøttrupCarlsonBlanding--591,7714,77DK
4214Gitte KristensenZantosBorder Collie--1587,5320,53DK
5203Helene DavidsenMalikaLabrador--10115,943,87DK
6221Annalouise KjærAskeSort Spids--5125,948,91DK
7224Karina ThraneDiviTervueren--5074,9350,00DK
8207Sophie Juul NielsenTeiturBorder Collie00645/2009-5075,6050,00DK
9211Klaus OsterhoffKimmieBorder Collie13122/2008-5077,0150,00DK
10201Lena BlaskeFlyBorder Collie--5081,4750,00DK
11208Klaus OsterhoffZivaBorder Collie08611/2009-5580,1755,00DK
12200Ingo BorchertEmilBorder Collie--5580,7755,00DK
13212Bent Blom LarsenTicketBorder Collie--5585,4958,49DK
14225Michael ThraneAthenaGroenendael-DAC6075,4260,00DK
15210Jørn ElsbergTrissieBorder Collie04490/2009-6578,9165,00DK
16217Bo BennetzenChilliBorder Collie--7077,2770,00DK
17215Louise StenmannKayleeBorder Collie04151/2007-10082,00100,0DK
17216Marianne PedersenNaldoBlanding--10082,00100,0DK
17213Allan MøllerUniqeBorder Collie--10082,00100,0DK

Bedst i 4 åbne klasser (Lille)
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltLand
12Jesper KjærEmsiShetland Sheepdog--5140,15,00DK
24Anita FaurholtPippiPodengo Protugeus Ruhåret Dværg23058/2007-55212,490,39DK

Bedst i 4 åbne klasser (Mellem)
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltLand
1105Bent Blom LarsenDazzlerShetland Sheepdog24433/2008-10166,814,19DK
2100Karin Schulze-lutherLillebrorD/s Gårdhund--20158,120,40DK
3103Anne-marie BrandtSiljaParson Russel--100152,4100,0DK
4104Marianne Blom LarsenZippoShetland Sheepdog14605/2007-110156,7110,0DK
5107Louise BennetzenSimbaIslandsk Fårehund--165182,1178,1DK
6106Louise BennetzenMaggieShetland Sheepdog--200169,0200,0DK
6113Allan MøllerBrezeeBorder Collie--200169,0200,0DK

Bedst i 4 åbne klasser (Stor)
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltLand
1202Claudia ElsnerJoeyBorder Collie--5143,95,54DK
2214Gitte KristensenZantosBorder Collie--35188,849,82DK
3208Klaus OsterhoffZivaBorder Collie08611/2009-55155,155,00DK
4224Karina ThraneDiviTervueren--60147,060,00DK
5211Klaus OsterhoffKimmieBorder Collie13122/2008-60154,660,00DK
6209Jørn ElsbergCliffBorder Collie06778/2007-60156,560,00DK
7212Bent Blom LarsenTicketBorder Collie--60164,563,49DK
8225Michael ThraneAthenaGroenendael-DAC65149,265,00DK
9200Ingo BorchertEmilBorder Collie--75166,976,28DK
10207Sophie Juul NielsenTeiturBorder Collie00645/2009-110161,2110,0DK
11201Lena BlaskeFlyBorder Collie--110179,1115,7DK
12213Allan MøllerUniqeBorder Collie--130158,1130,0DK
13210Jørn ElsbergTrissieBorder Collie04490/2009-130169,4130,0DK
14203Helene DavidsenMalikaLabrador--110207,9143,9DK
15215Louise StenmannKayleeBorder Collie04151/2007-160170,8160,0DK
16217Bo BennetzenChilliBorder Collie--170169,3170,0DK

Resultater publiceret med DKK Agility beregner program d. 12-04-2011 19:10:36
http://software.dch-lemvig.dk

Resultater Finalen Lørdag

 

 

Lille

 

Fejl

Tid- 36

Placering

 

Jesper Kjær

Emsi

0

33,46

1

 

Anita Faurholt

Pippi

27,03

63,03

2

 

Lars Richardy

Mikkel

 

D

 

 

Mellem

 

Fejl

Tid-36

Placering

 

Anne-Marie Brandt

Silja

0

31,38

1

 

Marianne Blom

Zippo

0

32,87

2

 

Karin Schulze-Luther

Lillebror

0

33,91

3

 

Bent Blom

Dazzler

0

37,78

4

 

 

Stor

 

Fejl

Tid-34

Placering

 

Karina Thrane

Divi

 

32,5

1

 

Claudia Elsner

Joey

 

32,87

2

 

Ingo Borchert

Emil

10

44,84

3

 

Klaus Osterhoff

Ziva

 

D

 

Michael Thrane

Athena

 

D

 

Bent Blom

Ticket

 

D

 

Klaus Osterhoff

Kimmie

 

D

 

Allan Møller

Uniqe

 

D

 

Gitte Kristensen

Zantos

 

D

 

 

 

 

Resulater Finalen Søndag

Lille

 

Navn

Navn

Fejl

Tid

Placering

 

Jesper Kjær

Emsi

10

42,24

1

 

Anita Faurholt

Pippi

 

D

 

 

Mellem

 

Navn

Navn

Fejl

Tid

Placering

 

Karin Schulze-Luther

Lillebror

 

39,12

1

 

Marianne Blom

Zippo

 

41,2

2

 

Bent Blom

Dazzler

5

45,89

3

 

Anne-Marie Brandt

Silja

 

D

 

 

Stor

 

Navn

Navn

Fejl

Tid

Placering

 

Karina Thrane

Divi

 

40,01

1

 

Gitte Kristensen

Zantos

 

41,42

2

 

Michael Thrane

Athena

10

38,6

3

 

Jørn Elsberg

Cliff

10

40,9

4

 

Claudia Elsner

Joey

 

D

 

Klaus Osterhoff

Ziva

 

D

 

Klaus Osterhoff

Kimmie

 

D

 

Bent Blom

Ticket

 

D