HJEMMESIDE
Nyheder fra en hurtig sport!!! 

Startside Indlæg Baner Resultater Kalender Stævneindbydelser
DcH DM Point Links Regler DKK DM Hvem står bag Tidtagningsudstyr

 

Resultater fra Agility kredsstævne i DcH Ødis Bramdrup d. 10/9 2011

Tid og lyd til dit stævne klik her!

Link til fotoserie fra stævnet

Sydjyske mestre 2011

Mellem: Niels Høj Hansen Enzo, Stor Klaus Osterhoff og Kimmie  og Lille Karin Schulze-luther og Lykka

 

Kredsvindere 2011

Sara Saron Layney, Stor Klaus Osterhoff Kimmie og lille Nathalie Buchholz Lui.

  Agility kredsstævne


Agility kl 1 (Lille)
Dommer: Ingo   SBT: 36   Længde: 125
PlacKatNrHundeførerHundRaceKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
19Josephine FossTimonJack RusselLøgumkloster034,510,003,621pl
23Mette Müller NielsenTessaPuddelVejen034,650,003,611pl
34Annette Skougaard JensenAmiSheltieVejen540,319,313,10
6Anja SøndergaardManfredMopsblandingVejenD

Agility kl 1 (Mellem)
Dommer: Ingo   SBT: 34   Længde: 125
PlacKatNrHundeførerHundRaceKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1112Svenne LangholzMickeySheltieØdis-Bramdrup033,390,003,741pl
2108Peter BonnichsenMickyDansk/svensk GårdhundLøgumkloster041,417,413,02
3113Anne Marie JakobsenLasseDansk/svensk GårdhundØdis-Bramdrup539,3410,343,18
4114Henriette AsgreenBariMellempudelØdis-Bramdrup544,4015,402,82

Agility kl 1 (Stor)
Dommer: Ingo   SBT: 32   Længde: 125
PlacKatNrHundeførerHundRaceKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1205Wickie DahlSpicyBorder CollieAgerbæk024,460,005,111pl
2234Anette KruseFionaBlandingØdis-Bramdrup033,241,243,76
3236Jørn ElsbergTrissieBorder CollieØdis-Bramdrup525,285,004,94
4230Thomas Skjøth EriksenSallyBorder CollieØdis-Bramdrup525,805,004,84
5219Charlotte JørgensenBellaBorder CollieSkærbæk528,785,004,34
6226Sandra LarsenBamseBlandingLøgumkloster532,575,573,84
7217Eva DinesenSweepBorder CollieAgerbæk532,875,873,80
8223Karina MøllerJoeyGolden RetrieverLøgumkloster534,067,063,67
9210Marianne JakobsenMishaLabradorVejen1033,2711,273,76
10215Lene PoulsenDieselGolden RetrieverAgerbæk541,1214,123,04
11211Jane BundesenTøsenBlandingAabenraa541,7914,792,99
12218Jens C. HøjrupI-queBorder CollieSkærbæk1531,8315,003,93
13232Niels ReintoftOllieCollieØdis-Bramdrup544,8417,842,79
14228Anette MikkelsenLucasLabradorLøgumkloster1042,8420,842,92
15220Christa HansenDieselBorder CollieSkærbæk1043,8021,802,85
16233Lillian TengesdalBoboLabrador RetrieverØdis-Bramdrup1543,5826,582,87
17202Camilla WarmingChiliBlandingØdis Bramdrup1055,1833,182,27
203Thea Stenberg HansenLaikaBorder CollieEsbjergD
212Anita T. Ravn-petersenCikaAppenzellerAabenraaD
227Trine AndersenChakoBlandingLøgumklosterD
231Annie HansenThildeBorder CollieØdis-BramdrupD

Agility kl 2 (Lille)
Dommer: Ingo   SBT: 45   Længde: 145
PlacKatNrHundeførerHundRaceKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
111Mads PuggaardSimbaCavalierØdis-Bramdrup1048,9313,932,96

Agility kl 2 (Mellem)
Dommer: Ingo   SBT: 43   Længde: 145
PlacKatNrHundeførerHundRaceKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1105Sara SaronAudiField Trial Cocker SpanielAgerbæk532,425,004,47
2110Dennis EskildsenEnjoySheltieLøgumkloster1035,0310,004,14
3111Karin Schulze-lutherLillebrorDansk/svensk GårdhundØdis-Bramdrup1036,9610,003,92
104Kirsten HansenCeshieSheltieAgerbækD

Agility kl 2 (Stor)
Dommer: Ingo   SBT: 40   Længde: 145
PlacKatNrHundeførerHundRaceKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1224Brian JensenEmmaBorder CollieLøgumkloster538,605,003,76
2208Klaus OsterhoffZivaBorder CollieVejen1027,9610,005,19
3229Lisbeth JensenTessieBorder CollieØdis-Bramdrup1032,7210,004,43
206Lene SimonsenTippiBorder CollieVejenD
209Heidi K SimonsenSpeedBorder CollieVejenD

Agility kl 3 (Lille)
Dommer: Ingo   SBT: 48   Længde: 167
PlacKatNrHundeførerHundRaceKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
11Mona PharsenHaploChinese Crested Powder PuffKolding044,250,003,77
27Nathalie BuchholzLuiJack Russel TerrierLøgumkloster045,070,003,71
35Annette Skougaard JensenLadyPudelVejen048,190,193,47
412Ida KleiveHeidiCocker SpNorge537,115,004,50
514Martin Abildgaard JensenThaiCav.k.c.spanielVejen537,265,004,48
68Nathalie BuchholzPletJack Russel TerrierLøgumkloster558,2815,282,87
2Rikke Lyth Nordahl PetersenValdeJack Russel TerrierVejenD

Agility kl 3 (Mellem)
Dommer: Ingo   SBT: 46   Længde: 167
PlacKatNrHundeførerHundRaceKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1107Niels Høj HansenEnzoBorder TerrierAgerbæk1044,8410,003,72
2101Katrine EnghaveFriiaBlandingEsbjerg1545,9615,003,63
3102Tine JessenWalderBlandingVejen558,6017,602,85
106Sara SaronLayneyBlandingAgerbækD

Agility kl 3 (Stor)
Dommer: Ingo   SBT: 43   Længde: 167
PlacKatNrHundeførerHundRaceKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1201Ulla Brit JustLunaBlandingEsbjerg036,520,004,57
2216Eva DinesenDeetaBorder CollieAgerbæk037,630,004,44
3204Søren LassenCenaBorder CollieEsbjerg039,490,004,23
4214Lene PoulsenAikaGolden RetrieverAgerbæk042,910,003,89
221Bo MøllerRoccoBlandingLøgumklosterD
222John TripAllyBorder CollieLøgumklosterD
235Jørn ElsbergCliffBorder CollieØdis-BramdrupD
213Rikke RodeSnowyBorder Collie BlandingAgerbækUdb

Agility Åben (Lille)
Dommer: Hans Peter Dinesen   SBT: 43   Længde: 165
PlacKatNrHundeførerHundRaceKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
114Martin Abildgaard JensenThaiCav.k.c.spanielVejen034,280,004,81dm
210Karin Schulze-lutherLykkaDansk/svensk GårdhundØdis-Bramdrup037,040,004,45dm
32Rikke Lyth Nordahl PetersenValdeJack Russel TerrierVejen041,120,004,01dm
49Josephine FossTimonJack RusselLøgumkloster042,690,003,87dm
51Mona PharsenHaploChinese Crested Powder PuffKolding045,072,073,66
611Mads PuggaardSimbaCavalierØdis-Bramdrup047,524,523,47
77Nathalie BuchholzLuiJack Russel TerrierLøgumkloster543,065,063,83
85Annette Skougaard JensenLadyPudelVejen543,885,883,76
96Anja SøndergaardManfredMopsblandingVejen546,558,553,54
104Annette Skougaard JensenAmiSheltieVejen1045,0712,073,66
3Mette Müller NielsenTessaPuddelVejenD
8Nathalie BuchholzPletJack Russel TerrierLøgumklosterD

Agility Åben (Mellem)
Dommer: Hans Peter Dinesen   SBT: 43   Længde: 165
PlacKatNrHundeførerHundRaceKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1107Niels Høj HansenEnzoBorder TerrierAgerbæk035,180,004,69dm
2110Dennis EskildsenEnjoySheltieLøgumkloster036,140,004,57dm
3105Sara SaronAudiField Trial Cocker SpanielAgerbæk534,655,004,76
4106Sara SaronLayneyBlandingAgerbæk536,815,004,48
5111Karin Schulze-lutherLillebrorDansk/svensk GårdhundØdis-Bramdrup537,635,004,38
6114Henriette AsgreenBariMellempudelØdis-Bramdrup053,4010,403,09
7102Tine JessenWalderBlandingVejen058,6815,682,81
8112Svenne LangholzMickeySheltieØdis-Bramdrup1049,9016,903,31
101Katrine EnghaveFriiaBlandingEsbjergD
104Kirsten HansenCeshieSheltieAgerbækD
108Peter BonnichsenMickyDansk/svensk GårdhundLøgumklosterD
113Anne Marie JakobsenLasseDansk/svensk GårdhundØdis-BramdrupD

Agility Åben (Stor)
Dommer: Hans Peter Dinesen   SBT: 40   Længde: 165
PlacKatNrHundeførerHundRaceKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1208Klaus OsterhoffZivaBorder CollieVejen032,870,005,02dm
2237Ingo BorchertEmilBorder CollieØdis-Bramdrup033,980,004,86dm
3207Klaus OsterhoffKimmieBorder CollieVejen034,430,004,79dm
4204Søren LassenCenaBorder CollieEsbjerg037,850,004,36dm
5236Jørn ElsbergTrissieBorder CollieØdis-Bramdrup531,535,005,23
6229Lisbeth JensenTessieBorder CollieØdis-Bramdrup531,605,005,22
7202Camilla WarmingChiliBlandingØdis Bramdrup045,815,813,60
8225Lene CallesenMilleBlandingLøgumkloster049,169,163,36
9205Wickie DahlSpicyBorder CollieAgerbæk1028,1610,005,86
10214Lene PoulsenAikaGolden RetrieverAgerbæk1036,5110,004,52
11206Lene SimonsenTippiBorder CollieVejen1038,1510,004,33
12234Anette KruseFionaBlandingØdis-Bramdrup546,0311,033,58
13211Jane BundesenTøsenBlandingAabenraa547,6712,673,46
14201Ulla Brit JustLunaBlandingEsbjerg1043,2813,283,81
15210Marianne JakobsenMishaLabradorVejen1044,8414,843,68
16217Eva DinesenSweepBorder CollieAgerbæk1535,8415,004,60
17215Lene PoulsenDieselGolden RetrieverAgerbæk1052,1622,163,16
18220Christa HansenDieselBorder CollieSkærbæk2554,0739,073,05
203Thea Stenberg HansenLaikaBorder CollieEsbjergD
209Heidi K SimonsenSpeedBorder CollieVejenD
216Eva DinesenDeetaBorder CollieAgerbækD
218Jens C. HøjrupI-queBorder CollieSkærbækD
219Charlotte JørgensenBellaBorder CollieSkærbækD
221Bo MøllerRoccoBlandingLøgumklosterD
222John TripAllyBorder CollieLøgumklosterD
223Karina MøllerJoeyGolden RetrieverLøgumklosterD
224Brian JensenEmmaBorder CollieLøgumklosterD
226Sandra LarsenBamseBlandingLøgumklosterD
227Trine AndersenChakoBlandingLøgumklosterD
230Thomas Skjøth EriksenSallyBorder CollieØdis-BramdrupD
231Annie HansenThildeBorder CollieØdis-BramdrupD
232Niels ReintoftOllieCollieØdis-BramdrupD
233Lillian TengesdalBoboLabrador RetrieverØdis-BramdrupD
235Jørn ElsbergCliffBorder CollieØdis-BramdrupD
213Rikke RodeSnowyBorder Collie BlandingAgerbækUdb

Spring kl 1 (Lille)
Dommer: Ingo   SBT: 41   Længde: 130
PlacKatNrHundeførerHundRaceKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
14Annette Skougaard JensenAmiSheltieVejen026,990,004,821pl
6Anja SøndergaardManfredMopsblandingVejenD

Spring kl 1 (Mellem)
Dommer: Ingo   SBT: 39   Længde: 130
PlacKatNrHundeførerHundRaceKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1108Peter BonnichsenMickyDansk/svensk GårdhundLøgumkloster033,690,003,861pl
2112Svenne LangholzMickeySheltieØdis-Bramdrup1046,1817,182,82

Spring kl 1 (Stor)
Dommer: Ingo   SBT: 37   Længde: 130
PlacKatNrHundeførerHundRaceKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1210Marianne JakobsenMishaLabradorVejen032,050,004,061pl
2230Thomas Skjøth EriksenSallyBorder CollieØdis-Bramdrup530,425,004,27
3232Niels ReintoftOllieCollieØdis-Bramdrup534,135,003,81
4211Jane BundesenTøsenBlandingAabenraa541,429,423,14
5231Annie HansenThildeBorder CollieØdis-Bramdrup1032,8710,003,95
6220Christa HansenDieselBorder CollieSkærbæk1036,2210,003,59
7227Trine AndersenChakoBlandingLøgumkloster1040,0113,013,25
202Camilla WarmingChiliBlandingØdis BramdrupD
203Thea Stenberg HansenLaikaBorder CollieEsbjergD
205Wickie DahlSpicyBorder CollieAgerbækD
212Anita T. Ravn-petersenCikaAppenzellerAabenraaD
215Lene PoulsenDieselGolden RetrieverAgerbækD
218Jens C. HøjrupI-queBorder CollieSkærbækD
228Anette MikkelsenLucasLabradorLøgumklosterD
233Lillian TengesdalBoboLabrador RetrieverØdis-BramdrupD

Spring kl 2 (Lille)
Dommer: Ingo    SBT: 39   Længde: 154
PlacKatNrHundeførerHundRaceKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
13Mette Müller NielsenTessaPuddelVejen531,235,004,93
12Ida KleiveHeidiCocker SpNorgeD

Spring kl 2 (Mellem)
Dommer: Ingo   SBT: 37   Længde: 154
PlacKatNrHundeførerHundRaceKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1102Tine JessenWalderBlandingVejen039,192,193,93
2104Kirsten HansenCeshieSheltieAgerbæk533,025,004,66
3114Henriette AsgreenBariMellempudelØdis-Bramdrup545,0713,073,42
110Dennis EskildsenEnjoySheltieLøgumklosterD
113Anne Marie JakobsenLasseDansk/svensk GårdhundØdis-BramdrupD

Spring kl 2 (Stor)
Dommer: Ingo   SBT: 34   Længde: 154
PlacKatNrHundeførerHundRaceKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1208Klaus OsterhoffZivaBorder CollieVejen027,660,005,571pl
2229Lisbeth JensenTessieBorder CollieØdis-Bramdrup028,180,005,461pl
3234Anette KruseFionaBlandingØdis-Bramdrup539,7110,713,88
4225Lene CallesenMilleBlandingLøgumkloster549,6020,603,10
206Lene SimonsenTippiBorder CollieVejenD
209Heidi K SimonsenSpeedBorder CollieVejenD
219Charlotte JørgensenBellaBorder CollieSkærbækD
223Karina MøllerJoeyGolden RetrieverLøgumklosterD
226Sandra LarsenBamseBlandingLøgumklosterD
236Jørn ElsbergTrissieBorder CollieØdis-BramdrupD
213Rikke RodeSnowyBorder Collie BlandingAgerbækUdb

Spring kl 3 (Lille)
Dommer: Ingo   SBT: 36   Længde: 133
PlacKatNrHundeførerHundRaceKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
114Martin Abildgaard JensenThaiCav.k.c.spanielVejen033,610,003,96
21Mona PharsenHaploChinese Crested Powder PuffKolding036,070,073,69
39Josephine FossTimonJack RusselLøgumkloster036,140,143,68
48Nathalie BuchholzPletJack Russel TerrierLøgumkloster534,185,003,89
52Rikke Lyth Nordahl PetersenValdeJack Russel TerrierVejen535,475,003,75
7Nathalie BuchholzLuiJack Russel TerrierLøgumklosterD
11Mads PuggaardSimbaCavalierØdis-BramdrupD

Spring kl 3 (Mellem)
Dommer: Ingo   SBT: 33   Længde: 133
PlacKatNrHundeførerHundRaceKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
101Katrine EnghaveFriiaBlandingEsbjergD
105Sara SaronAudiField Trial Cocker SpanielAgerbækD
106Sara SaronLayneyBlandingAgerbækD
107Niels Høj HansenEnzoBorder TerrierAgerbækD
111Karin Schulze-lutherLillebrorDansk/svensk GårdhundØdis-BramdrupD

Spring kl 3 (Stor)
Dommer: Ingo   SBT: 132   Længde: 133
PlacKatNrHundeførerHundRaceKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1214Lene PoulsenAikaGolden RetrieverAgerbæk531,765,004,19
2201Ulla Brit JustLunaBlandingEsbjerg539,405,003,38
3235Jørn ElsbergCliffBorder CollieØdis-Bramdrup1029,3710,004,53
4224Brian JensenEmmaBorder CollieLøgumkloster1036,4410,003,65
204Søren LassenCenaBorder CollieEsbjergD
216Eva DinesenDeetaBorder CollieAgerbækD
217Eva DinesenSweepBorder CollieAgerbækD
221Bo MøllerRoccoBlandingLøgumklosterD
222John TripAllyBorder CollieLøgumklosterD

Spring Åben (Lille)
Dommer: Hans peter Dinesen   SBT: 35   Længde: 150
PlacKatNrHundeførerHundRaceKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
110Karin Schulze-lutherLykkaDansk/svensk GårdhundØdis-Bramdrup029,150,005,15dm
23Mette Müller NielsenTessaPuddelVejen030,340,004,94dm
32Rikke Lyth Nordahl PetersenValdeJack Russel TerrierVejen032,570,004,61dm
49Josephine FossTimonJack RusselLøgumkloster032,640,004,60dm
57Nathalie BuchholzLuiJack Russel TerrierLøgumkloster033,390,004,49dm
66Anja SøndergaardManfredMopsblandingVejen033,540,004,47dm
71Mona PharsenHaploChinese Crested Powder PuffKolding034,510,004,35dm
88Nathalie BuchholzPletJack Russel TerrierLøgumkloster533,245,004,51
94Annette Skougaard JensenAmiSheltieVejen535,325,324,25
1011Mads PuggaardSimbaCavalierØdis-Bramdrup540,9810,983,66
5Annette Skougaard JensenLadyPudelVejenD
14Martin Abildgaard JensenThaiCav.k.c.spanielVejenD

Spring Åben (Mellem)
Dommer: Hans Peter Dinesen   SBT: 34   Længde: 150
PlacKatNrHundeførerHundRaceKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1106Sara SaronLayneyBlandingAgerbæk027,660,005,42dm
2101Katrine EnghaveFriiaBlandingEsbjerg029,220,005,13dm
3104Kirsten HansenCeshieSheltieAgerbæk030,560,004,91dm
4107Niels Høj HansenEnzoBorder TerrierAgerbæk030,860,004,86dm
5111Karin Schulze-lutherLillebrorDansk/svensk GårdhundØdis-Bramdrup531,755,004,72
6102Tine JessenWalderBlandingVejen039,715,713,78
7105Sara SaronAudiField Trial Cocker SpanielAgerbæk1028,4810,005,27
8114Henriette AsgreenBariMellempudelØdis-Bramdrup539,4110,413,81
9112Svenne LangholzMickeySheltieØdis-Bramdrup542,7613,763,51
10110Dennis EskildsenEnjoySheltieLøgumkloster2032,7220,004,58
108Peter BonnichsenMickyDansk/svensk GårdhundLøgumklosterD
113Anne Marie JakobsenLasseDansk/svensk GårdhundØdis-BramdrupD

Spring Åben (Stor)
Dommer: Hans Peter Dinesen   SBT: 31   Længde: 150
PlacKatNrHundeførerHundRaceKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1235Jørn ElsbergCliffBorder CollieØdis-Bramdrup025,650,005,85dm
2229Lisbeth JensenTessieBorder CollieØdis-Bramdrup026,620,005,63dm
3207Klaus OsterhoffKimmieBorder CollieVejen026,690,005,62dm
4217Eva DinesenSweepBorder CollieAgerbæk027,810,005,39dm
5205Wickie DahlSpicyBorder CollieAgerbæk028,180,005,32dm
5206Lene SimonsenTippiBorder CollieVejen028,180,005,32dm
7204Søren LassenCenaBorder CollieEsbjerg028,560,005,25dm
8214Lene PoulsenAikaGolden RetrieverAgerbæk029,150,005,15dm
9201Ulla Brit JustLunaBlandingEsbjerg030,270,004,96dm
10222John TripAllyBorder CollieLøgumkloster032,501,504,62
11226Sandra LarsenBamseBlandingLøgumkloster034,503,504,35
12234Anette KruseFionaBlandingØdis-Bramdrup034,513,514,35
13210Marianne JakobsenMishaLabradorVejen035,034,034,28
14216Eva DinesenDeetaBorder CollieAgerbæk529,305,005,12
15224Brian JensenEmmaBorder CollieLøgumkloster531,765,764,72
16215Lene PoulsenDieselGolden RetrieverAgerbæk038,747,743,87
17225Lene CallesenMilleBlandingLøgumkloster039,198,193,83
18230Thomas Skjøth EriksenSallyBorder CollieØdis-Bramdrup535,409,404,24
19236Jørn ElsbergTrissieBorder CollieØdis-Bramdrup1025,2110,005,95
20221Bo MøllerRoccoBlandingLøgumkloster536,2110,214,14
21237Ingo BorchertEmilBorder CollieØdis-Bramdrup1031,2310,234,80
22232Niels ReintoftOllieCollieØdis-Bramdrup1037,1816,184,03
23202Camilla WarmingChiliBlandingØdis Bramdrup1040,4519,453,71
24211Jane BundesenTøsenBlandingAabenraa1042,3221,323,54
25212Anita T. Ravn-petersenCikaAppenzellerAabenraa2042,7631,763,51
203Thea Stenberg HansenLaikaBorder CollieEsbjergD
208Klaus OsterhoffZivaBorder CollieVejenD
209Heidi K SimonsenSpeedBorder CollieVejenD
218Jens C. HøjrupI-queBorder CollieSkærbækD
219Charlotte JørgensenBellaBorder CollieSkærbækD
220Christa HansenDieselBorder CollieSkærbækD
223Karina MøllerJoeyGolden RetrieverLøgumklosterD
227Trine AndersenChakoBlandingLøgumklosterD
231Annie HansenThildeBorder CollieØdis-BramdrupD
233Lillian TengesdalBoboLabrador RetrieverØdis-BramdrupD
213Rikke RodeSnowyBorder Collie BlandingAgerbækUdb

Agility kl 2 SEN (Stor)
Dommer: Ingo   SBT: 45   Længde: 145
PlacKatNrHundeførerHundRaceKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
239Stephanie SørensenLunaBorder CollieEsbjergD

Spring kl 2 SEN (Stor)
Dommer: Hans Peter Dinesen   SBT: 40   Længde: 150
PlacKatNrHundeførerHundRaceKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1240Thomas Skjøth EriksenNelsonBorder CollieØdis-Bramdrup031,530,004,76
239Stephanie SørensenLunaBorder CollieEsbjergD

Agility Åben SEN (Stor)
Dommer: Hans Peter Dinesen   SBT: 51   Længde: 165
PlacKatNrHundeførerHundRaceKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1239Stephanie SørensenLunaBorder CollieEsbjerg049,960,003,30

Spring Åben SEN (Stor)
Dommer: Ingo   SBT: 40   Længde: 154
PlacKatNrHundeførerHundRaceKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1240Thomas Skjøth EriksenNelsonBorder CollieØdis-Bramdrup536,075,004,27
2239Stephanie SørensenLunaBorder CollieEsbjerg539,795,003,87

Agility kl 1 JUN (Lille)
Dommer: Ingo   SBT: 36   Længde: 125
PlacKatNrHundeførerHundRaceKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
13Laura BorchertDinaBlandingØdis BramdrupD

Spring kl 1 JUN (Lille)
Dommer: Ingo   SBT: 41   Længde: 130
PlacKatNrHundeførerHundRaceKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
13Laura BorchertDinaBlandingØdis BramdrupD

Agility Åben JUN (Lille)
Dommer: *   SBT: 0   Længde: 0
PlacKatNrHundeførerHundRaceKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
13Laura BorchertDinaBlandingØdis Bramdrup

Spring Åben JUN (Lille)
Dommer: *   SBT: 0   Længde: 0
PlacKatNrHundeførerHundRaceKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
13Laura BorchertDinaBlandingØdis Bramdrup

Bedst i åbne klasser (Lille)
Dommer: *   SBT: 0   Længde: 0
PlacKatNrHundeførerHundRaceKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
110Karin Schulze-lutherLykkaDansk/svensk GårdhundØdis-Bramdrup066,190,000,00
22Rikke Lyth Nordahl PetersenValdeJack Russel TerrierVejen073,690,000,00
39Josephine FossTimonJack RusselLøgumkloster075,330,000,00
41Mona PharsenHaploChinese Crested Powder PuffKolding079,582,070,00
57Nathalie BuchholzLuiJack Russel TerrierLøgumkloster576,455,060,00
66Anja SøndergaardManfredMopsblandingVejen580,098,550,00
711Mads PuggaardSimbaCavalierØdis-Bramdrup588,5015,500,00
84Annette Skougaard JensenAmiSheltieVejen1580,3917,390,00

Bedst i åbne klasser (Mellem)
Dommer: *   SBT: 0   Længde: 0
PlacKatNrHundeførerHundRaceKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1107Niels Høj HansenEnzoBorder TerrierAgerbæk066,040,000,00
2106Sara SaronLayneyBlandingAgerbæk564,475,000,00
3111Karin Schulze-lutherLillebrorDansk/svensk GårdhundØdis-Bramdrup1069,3810,000,00
4105Sara SaronAudiField Trial Cocker SpanielAgerbæk1563,1315,000,00
5110Dennis EskildsenEnjoySheltieLøgumkloster2068,8620,000,00
6114Henriette AsgreenBariMellempudelØdis-Bramdrup592,8120,810,00
7102Tine JessenWalderBlandingVejen098,3921,390,00
8112Svenne LangholzMickeySheltieØdis-Bramdrup1592,6630,660,00

Bedst i åbne klasser (Stor)
Dommer: *   SBT: 0   Længde: 0
PlacKatNrHundeførerHundRaceKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1207Klaus OsterhoffKimmieBorder CollieVejen061,120,000,00
2204Søren LassenCenaBorder CollieEsbjerg066,410,000,00
3229Lisbeth JensenTessieBorder CollieØdis-Bramdrup558,225,000,00
4205Wickie DahlSpicyBorder CollieAgerbæk1056,3410,000,00
5214Lene PoulsenAikaGolden RetrieverAgerbæk1065,6610,000,00
6206Lene SimonsenTippiBorder CollieVejen1066,3310,000,00
7237Ingo BorchertEmilBorder CollieØdis-Bramdrup1065,2110,230,00
8201Ulla Brit JustLunaBlandingEsbjerg1073,5513,280,00
9234Anette KruseFionaBlandingØdis-Bramdrup580,5414,540,00
10236Jørn ElsbergTrissieBorder CollieØdis-Bramdrup1556,7415,000,00
11217Eva DinesenSweepBorder CollieAgerbæk1563,6515,000,00
12225Lene CallesenMilleBlandingLøgumkloster088,3517,350,00
13210Marianne JakobsenMishaLabradorVejen1079,8718,870,00
14202Camilla WarmingChiliBlandingØdis Bramdrup1086,2625,260,00
15215Lene PoulsenDieselGolden RetrieverAgerbæk1090,9029,900,00
16211Jane BundesenTøsenBlandingAabenraa1589,9933,990,00

Bedst i åbne klasser SEN (Stor)
Dommer: *   SBT: 0   Længde: 0
PlacKatNrHundeførerHundRaceKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1239Stephanie SørensenLunaBorder CollieEsbjerg589,755,000,00

Bedst i 4 klasser (Lille)
Dommer: *   SBT: 0   Længde: 0
PlacKatNrHundeførerHundRaceKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
19Josephine FossTimonJack RusselLøgumkloster0145,980,140,00
21Mona PharsenHaploChinese Crested Powder PuffKolding0159,902,140,00
34Annette Skougaard JensenAmiSheltieVejen20147,6926,700,00

Bedst i 4 klasser (Mellem)
Dommer: *   SBT: 0   Længde: 0
PlacKatNrHundeførerHundRaceKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1102Tine JessenWalderBlandingVejen5196,1841,180,00
2112Svenne LangholzMickeySheltieØdis-Bramdrup25172,2347,840,00
3114Henriette AsgreenBariMellempudelØdis-Bramdrup15182,2849,280,00

Bedst i 4 klasser (Stor)
Dommer: *   SBT: 0   Længde: 0
PlacKatNrHundeførerHundRaceKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1229Lisbeth JensenTessieBorder CollieØdis-Bramdrup15119,1215,000,00
2214Lene PoulsenAikaGolden RetrieverAgerbæk15140,3315,000,00
3201Ulla Brit JustLunaBlandingEsbjerg15149,4718,280,00
4234Anette KruseFionaBlandingØdis-Bramdrup10153,4926,490,00
5210Marianne JakobsenMishaLabradorVejen20145,1930,140,00
6211Jane BundesenTøsenBlandingAabenraa25173,2058,200,00

Resultater publiceret med DcH Agility beregner program d. 14. september 2011
http://software.dch-lemvig.dk