HJEMMESIDE
Nyheder fra en hurtig sport!!! 

Startside Indlæg Baner Resultater Kalender Stævneindbydelser
DcH DM Point Links Regler DKK DM Hvem står bag Tidtagningsudstyr

 

Resultater fra Agility landsdækkende i DcH Nordfyn d. 1/5 2011

Tid og lyd til dit stævne klik her!

  Agility landsdækkende


Agility kl 1 (Lille)
Dommer: Ingo Borchert   SBT: 60   Længde: 155
PlacKatNrHundeførerHundRaceKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
111Karin SørensenOlliDansk/svensk GårdhundOdense535,325,004,39
26Janni TerkelsenNannaDansk/svensk GårdhundVejle537,265,004,16
37Josephine FossTimonJack RusselLøgumkloster542,025,003,69
414Mirella HelmsIjvaShetland SheepdogSvendborg556,005,002,77
1Helle RaskLauraDværg PudelGrindsted/BillundD

Agility kl 1 (Mellem)
Dommer: Ingo Borchert   SBT: 58   Længde: 155
PlacKatNrHundeførerHundRaceKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
124Sara SaronAudiField Trial Cocker SpanielAgerbæk035,700,004,341pl
20Anna GörlitzKarlaBlandingHorsensD

Agility kl 1 (Stor)
Dommer: Ingo Borchert   SBT: 55   Længde: 155
PlacKatNrHundeførerHundRaceKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
162Thomas Skjøth EriksenSallyBorder CollieKolding532,425,004,78
279Helle SøhtCashBorder CollieOdense536,965,004,19
353Anja Gamst-jensenFreddieLabrador RetrieverVejle543,805,003,54
495Anette KruseFionaBlandingØdis-Bramdrup546,855,003,31
573Lisbeth JensenTessieBorder CollieØdis-Bramdrup1038,3010,004,05
671Sandra LarsenBamseBlandingLøgumkloster1048,7110,003,18
770Lene CallesenMilleBlandingLøgumkloster1053,4710,002,90
886Julie TambjergSweetieBorder CollieOdense1540,5315,003,82
951Anette TofteExitBorder CollieOdder1064,6319,632,40
1088Kisser Marion PyrmovSweetBorder CollieHumlebæk2064,4029,402,41
50Elly KibsgaardRossoBorder CollieHorsensD
57Linda PetersenCatjaBorder CollieVejleD
65Eva DinesenSweepBorder CollieAgerbækD
72Josephine FossLukasLabradorLøgumklosterD
77Jørn ElsbergTrissieBorder CollieØdis-BramdrupD
78Annemarie EriksenRenaultMalinoisNordfynD
83Carina MogensenRainbowBorder CollieOdenseD
87Anita FaurholtMaddieBorder CollieBrenderupD
89Steen PyrmovCoonBorder CollieHumlebækD

Agility kl 2 (Lille)
Dommer: Ingo Borchert   SBT: 48   Længde: 154
PlacKatNrHundeførerHundRaceKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
112Julie TambjergLeaShetland SheepdogOdense041,350,003,721pl
3Sanne RohdeSallyParson Russell TerrierVejleD
15Anita FaurholtPippiPodengo Portugues Rughår DværgBrenderupD

Agility kl 2 (Mellem)
Dommer: Ingo Borchert   SBT: 46   Længde: 154
PlacKatNrHundeførerHundRaceKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
127Birgit RasmussenChiliCocker SpanielLøgumkloster555,4814,482,78
229Gitte PoulsenQuisaPyrenærisk HyrdehundBrenderup1554,7323,732,81
23Karin Schulze-lutherLillebrorDansk/svensk GårdhundAgerbækD

Agility kl 2 (Stor)
Dommer: ingo Borchert   SBT: 43   Længde: 154
PlacKatNrHundeførerHundRaceKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
182Rene JeppesenLynnBorder CollieOdense537,855,004,07
268John TripAllyBorder CollieLøgumkloster545,147,143,41
363Rikke RodeSnowyBorder Collie BlandingAgerbæk1045,3712,373,39
475Jørn ElsbergCliffBorder CollieØdis-Bramdrup3038,8930,003,96
54Jan KölnerFilleSchapendoesVejleD
56Louise StenmannKayleeBorder CollieVejleD
59Sanne AmmitzbøllBossBorder CollieVejleD
66Bente Elinor ArildsenAllieBorder CollieAgerbækD
69Brian JensenEmmaBorder CollieLøgumklosterD

Agility kl 3 (Lille)
Dommer: Ingo Borchert   SBT: 45   Længde: 156
PlacKatNrHundeførerHundRaceKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
14Anne Mette HemdrupTysonSchipperkeVejle540,905,003,81
29Mikael ChristiansenBertieJack RusselOdense052,137,132,99
35Elsebeth NielsenZoeDværg PudelVejle1046,4811,483,36
10Mikael ChristiansenGuddieJack RusselOdenseD
13Lars ChristiansenFelixCavalier King Charles SpanielSvendborgD

Agility kl 3 (Mellem)
Dommer: Ingo Borchert   SBT: 43   Længde: 156
PlacKatNrHundeførerHundRaceKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
122Lene SunzenauerOdieSchapendoesVejle552,8814,882,95
225Sara SaronLayneyBlandingAgerbæk1540,5315,003,85
26Niels Høj HansenEnzoBorder TerrierAgerbækD

Agility kl 3 (Stor)
Dommer: Ingo borchert   SBT: 40   Længde: 156
PlacKatNrHundeførerHundRaceKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
152Merete KarlsenCaseyAustralian ShepherdVejle045,295,293,44
285Annette HempelJessieLabradorOdense545,6610,663,42
60Søren LassenCenaBorder CollieEsbjergD
64Eva DinesenDeetaBorder CollieAgerbækD
67Bo MøllerRoccoBlandingLøgumklosterD
80Ivan SøhtLiamBorder CollieOdenseD

Agility Åben (Lille)
Dommer: Hans Peter Dinesen   SBT: 43   Længde: 152
PlacKatNrHundeførerHundRaceKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
15Elsebeth NielsenZoeDværg PudelVejle035,100,004,33dm
21Helle RaskLauraDværg PudelGrindsted/Billund043,360,363,51
313Lars ChristiansenFelixCavalier King Charles SpanielSvendborg046,033,033,30
49Mikael ChristiansenBertieJack RusselOdense047,304,303,21
54Anne Mette HemdrupTysonSchipperkeVejle538,075,003,99
66Janni TerkelsenNannaDansk/svensk GårdhundVejle540,755,003,73
77Josephine FossTimonJack RusselLøgumkloster543,065,063,53
815Anita FaurholtPippiPodengo Portugues Rughår DværgBrenderup1076,2343,231,99
3Sanne RohdeSallyParson Russell TerrierVejleD
8Helle SøhtTildeBorder TerrierOdenseD
10Mikael ChristiansenGuddieJack RusselOdenseD
11Karin SørensenOlliDansk/svensk GårdhundOdenseD
12Julie TambjergLeaShetland SheepdogOdenseD
14Mirella HelmsIjvaShetland SheepdogSvendborgD

Agility Åben (Mellem)
Dommer: Hans Peter Dinesen   SBT: 41   Længde: 152
PlacKatNrHundeførerHundRaceKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
124Sara SaronAudiField Trial Cocker SpanielAgerbæk033,980,004,47dm
228Jette Friis JørgensenAsterixKromfohrländerOdense039,640,003,83dm
229Gitte PoulsenQuisaPyrenærisk HyrdehundBrenderup039,640,003,83dm
426Niels Høj HansenEnzoBorder TerrierAgerbæk537,115,004,10
527Birgit RasmussenChiliCocker SpanielLøgumkloster546,2610,263,29
623Karin Schulze-lutherLillebrorDansk/svensk GårdhundAgerbæk1042,4611,463,58
721Thomas AmmitzbøllSådanFt CockerVejle1540,2315,003,78
20Anna GörlitzKarlaBlandingHorsensD
22Lene SunzenauerOdieSchapendoesVejleD
25Sara SaronLayneyBlandingAgerbækD

Agility Åben (Stor)
Dommer: Hans Peter Dinesen   SBT: 38   Længde: 152
PlacKatNrHundeførerHundRaceKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
159Sanne AmmitzbøllBossBorder CollieVejle031,160,004,88dm
263Rikke RodeSnowyBorder Collie BlandingAgerbæk032,940,004,61dm
358Linda PetersenPepsiBorder CollieVejle035,250,004,31dm
474Ingo BorchertEmilBorder CollieØdis-Bramdrup035,550,004,28dm
552Merete KarlsenCaseyAustralian ShepherdVejle036,140,004,21dm
650Elly KibsgaardRossoBorder CollieHorsens037,630,004,04dm
768John TripAllyBorder CollieLøgumkloster041,053,053,70
873Lisbeth JensenTessieBorder CollieØdis-Bramdrup536,225,004,20
984Carina MogensenSnoopyBlandingOdense539,496,493,85
1054Jan KölnerFilleSchapendoesVejle541,428,423,67
1176Jørn ElsbergNielBorder CollieØdis-Bramdrup1033,8410,004,49
1282Rene JeppesenLynnBorder CollieOdense1034,5810,004,40
1369Brian JensenEmmaBorder CollieLøgumkloster1039,9311,933,81
1456Louise StenmannKayleeBorder CollieVejle1533,0915,004,59
1577Jørn ElsbergTrissieBorder CollieØdis-Bramdrup1538,4515,453,95
1670Lene CallesenMilleBlandingLøgumkloster549,0116,013,10
1767Bo MøllerRoccoBlandingLøgumkloster1044,7716,773,40
1879Helle SøhtCashBorder CollieOdense1540,9817,983,71
1987Anita FaurholtMaddieBorder CollieBrenderup1541,6518,653,65
2095Anette KruseFionaBlandingØdis-Bramdrup1547,7524,753,18
2181Susanne RaunMegBorder CollieOdense2044,8426,843,39
51Anette TofteExitBorder CollieOdderD
57Linda PetersenCatjaBorder CollieVejleD
60Søren LassenCenaBorder CollieEsbjergD
62Thomas Skjøth EriksenSallyBorder CollieKoldingD
64Eva DinesenDeetaBorder CollieAgerbækD
65Eva DinesenSweepBorder CollieAgerbækD
66Bente Elinor ArildsenAllieBorder CollieAgerbækD
71Sandra LarsenBamseBlandingLøgumklosterD
75Jørn ElsbergCliffBorder CollieØdis-BramdrupD
80Ivan SøhtLiamBorder CollieOdenseD
83Carina MogensenRainbowBorder CollieOdenseD
85Annette HempelJessieLabradorOdenseD
86Julie TambjergSweetieBorder CollieOdenseD
88Kisser Marion PyrmovSweetBorder CollieHumlebækD
89Steen PyrmovCoonBorder CollieHumlebækD

Spring kl 1 (Lille)
Dommer: Ingo borchert   SBT: 37   Længde: 140
PlacKatNrHundeførerHundRaceKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
16Janni TerkelsenNannaDansk/svensk GårdhundVejle029,600,004,731pl
27Josephine FossTimonJack RusselLøgumkloster036,000,003,891pl
314Mirella HelmsIjvaShetland SheepdogSvendborg039,122,123,58
415Anita FaurholtPippiPodengo Portugues Rughår DværgBrenderup056,4619,462,48

Spring kl 1 (Mellem)
Dommer: Ingo Borchert   SBT: 39   Længde: 140
PlacKatNrHundeførerHundRaceKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
124Sara SaronAudiField Trial Cocker SpanielAgerbæk027,660,005,061pl
220Anna GörlitzKarlaBlandingHorsens540,986,983,42

Spring kl 1 (Stor)
Dommer: ingo Borchert   SBT: 35   Længde: 140
PlacKatNrHundeførerHundRaceKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
177Jørn ElsbergTrissieBorder CollieØdis-Bramdrup026,920,005,201pl
273Lisbeth JensenTessieBorder CollieØdis-Bramdrup027,440,005,101pl
383Carina MogensenRainbowBorder CollieOdense028,110,004,981pl
451Anette TofteExitBorder CollieOdder030,040,004,661pl
553Anja Gamst-jensenFreddieLabrador RetrieverVejle033,310,004,201pl
663Rikke RodeSnowyBorder Collie BlandingAgerbæk524,915,005,62
787Anita FaurholtMaddieBorder CollieBrenderup532,505,004,31
862Thomas Skjøth EriksenSallyBorder CollieKolding1033,6910,004,16
995Anette KruseFionaBlandingØdis-Bramdrup540,8310,833,43
1072Josephine FossLukasLabradorLøgumkloster1036,6611,663,82
1178Annemarie EriksenRenaultMalinoisNordfyn1037,9312,933,69
1250Elly KibsgaardRossoBorder CollieHorsens1533,6915,004,16
86Julie TambjergSweetieBorder CollieOdenseD
88Kisser Marion PyrmovSweetBorder CollieHumlebækD
89Steen PyrmovCoonBorder CollieHumlebækD
57Linda PetersenCatjaBorder CollieVejle

Spring kl 2 (Lille)
Dommer: Ingo Borchert   SBT: 35   Længde: 130
PlacKatNrHundeførerHundRaceKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
16Janni TerkelsenNannaDansk/svensk GårdhundVejle532,425,004,01
211Karin SørensenOlliDansk/svensk GårdhundOdense532,575,003,99
1Helle RaskLauraDværg PudelGrindsted/BillundD
3Sanne RohdeSallyParson Russell TerrierVejleD
7Josephine FossTimonJack RusselLøgumklosterD

Spring kl 2 (Mellem)
Dommer: Ingo Borchert   SBT: 33   Længde: 130
PlacKatNrHundeførerHundRaceKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
123Karin Schulze-lutherLillebrorDansk/svensk GårdhundAgerbæk030,190,004,311pl

Spring kl 2 (Stor)
Dommer: Ingo Borchert   SBT: 30   Længde: 130
PlacKatNrHundeførerHundRaceKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
169Brian JensenEmmaBorder CollieLøgumkloster032,282,284,03
282Rene JeppesenLynnBorder CollieOdense528,035,004,64
371Sandra LarsenBamseBlandingLøgumkloster538,6713,673,36
470Lene CallesenMilleBlandingLøgumkloster548,5623,562,68
54Jan KölnerFilleSchapendoesVejleD
56Louise StenmannKayleeBorder CollieVejleD
59Sanne AmmitzbøllBossBorder CollieVejleD
65Eva DinesenSweepBorder CollieAgerbækD
79Helle SøhtCashBorder CollieOdenseD

Spring kl 3 (Lille)
Dommer: Ingo Borchert   SBT: 38   Længde: 151
PlacKatNrHundeførerHundRaceKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
110Mikael ChristiansenGuddieJack RusselOdense042,244,243,57
25Elsebeth NielsenZoeDværg PudelVejle538,605,603,91
34Anne Mette HemdrupTysonSchipperkeVejle543,2110,213,49
8Helle SøhtTildeBorder TerrierOdenseD
9Mikael ChristiansenBertieJack RusselOdenseD
12Julie TambjergLeaShetland SheepdogOdenseD
13Lars ChristiansenFelixCavalier King Charles SpanielSvendborgUdb

Spring kl 3 (Mellem)
Dommer: Ingo Borchert   SBT: 36   Længde: 151
PlacKatNrHundeførerHundRaceKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
127Birgit RasmussenChiliCocker SpanielLøgumkloster552,7321,732,86
22Lene SunzenauerOdieSchapendoesVejleD
25Sara SaronLayneyBlandingAgerbækD
26Niels Høj HansenEnzoBorder TerrierAgerbækD
29Gitte PoulsenQuisaPyrenærisk HyrdehundBrenderupD

Spring kl 3 (Stor)
Dommer: Ingo Borchert   SBT: 34   Længde: 151
PlacKatNrHundeførerHundRaceKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
185Annette HempelJessieLabradorOdense036,142,144,18
264Eva DinesenDeetaBorder CollieAgerbæk536,597,594,13
52Merete KarlsenCaseyAustralian ShepherdVejleD
60Søren LassenCenaBorder CollieEsbjergD
67Bo MøllerRoccoBlandingLøgumklosterD
68John TripAllyBorder CollieLøgumklosterD
75Jørn ElsbergCliffBorder CollieØdis-BramdrupD
80Ivan SøhtLiamBorder CollieOdenseD
66Bente Elinor ArildsenAllieBorder CollieAgerbækUdb

Spring Åben (Lille)
Dommer: Hans peter Dinesen   SBT: 37   Længde: 154
PlacKatNrHundeførerHundRaceKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
14Anne Mette HemdrupTysonSchipperkeVejle030,560,005,04dm
26Janni TerkelsenNannaDansk/svensk GårdhundVejle031,610,004,87dm
35Elsebeth NielsenZoeDværg PudelVejle032,050,004,80dm
412Julie TambjergLeaShetland SheepdogOdense035,400,004,35dm
57Josephine FossTimonJack RusselLøgumkloster035,620,004,32dm
610Mikael ChristiansenGuddieJack RusselOdense037,100,104,15
79Mikael ChristiansenBertieJack RusselOdense040,003,003,85
811Karin SørensenOlliDansk/svensk GårdhundOdense536,965,004,17
914Mirella HelmsIjvaShetland SheepdogSvendborg042,245,243,65
1013Lars ChristiansenFelixCavalier King Charles SpanielSvendborg042,695,693,61
118Helle SøhtTildeBorder TerrierOdense537,705,704,08
121Helle RaskLauraDværg PudelGrindsted/Billund538,606,603,99
1315Anita FaurholtPippiPodengo Portugues Rughår DværgBrenderup1063,3936,392,43
3Sanne RohdeSallyParson Russell TerrierVejleD

Spring Åben (Mellem)
Dommer: Hans Peter Dinesen   SBT: 38   Længde: 154
PlacKatNrHundeførerHundRaceKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
125Sara SaronLayneyBlandingAgerbæk031,530,004,88dm
226Niels Høj HansenEnzoBorder TerrierAgerbæk033,240,004,63dm
322Lene SunzenauerOdieSchapendoesVejle034,650,004,44dm
428Jette Friis JørgensenAsterixKromfohrländerOdense035,700,004,31dm
520Anna GörlitzKarlaBlandingHorsens035,920,004,29dm
627Birgit RasmussenChiliCocker SpanielLøgumkloster542,179,173,65
721Thomas AmmitzbøllSådanFt CockerVejle1036,8110,004,18
823Karin Schulze-lutherLillebrorDansk/svensk GårdhundAgerbæk1037,1110,004,15
24Sara SaronAudiField Trial Cocker SpanielAgerbækD
29Gitte PoulsenQuisaPyrenærisk HyrdehundBrenderupD

Spring Åben (Stor)
Dommer: Hans peter Dinesen   SBT: 36   Længde: 154
PlacKatNrHundeførerHundRaceKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
160Søren LassenCenaBorder CollieEsbjerg029,600,005,20dm
282Rene JeppesenLynnBorder CollieOdense030,120,005,11dm
375Jørn ElsbergCliffBorder CollieØdis-Bramdrup030,640,005,03dm
464Eva DinesenDeetaBorder CollieAgerbæk031,080,004,95dm
585Annette HempelJessieLabradorOdense031,160,004,94dm
658Linda PetersenPepsiBorder CollieVejle033,170,004,64dm
752Merete KarlsenCaseyAustralian ShepherdVejle033,390,004,61dm
881Susanne RaunMegBorder CollieOdense034,060,004,52dm
959Sanne AmmitzbøllBossBorder CollieVejle034,130,004,51dm
1054Jan KölnerFilleSchapendoesVejle037,031,034,16
1195Anette KruseFionaBlandingØdis-Bramdrup040,464,463,81
1263Rikke RodeSnowyBorder Collie BlandingAgerbæk528,855,005,34
1373Lisbeth JensenTessieBorder CollieØdis-Bramdrup529,605,005,20
1466Bente Elinor ArildsenAllieBorder CollieAgerbæk534,365,004,48
1569Brian JensenEmmaBorder CollieLøgumkloster535,325,004,36
1687Anita FaurholtMaddieBorder CollieBrenderup536,295,294,24
1771Sandra LarsenBamseBlandingLøgumkloster536,815,814,18
1867Bo MøllerRoccoBlandingLøgumkloster536,895,894,17
1951Anette TofteExitBorder CollieOdder537,706,704,08
2070Lene CallesenMilleBlandingLøgumkloster042,986,983,58
2176Jørn ElsbergNielBorder CollieØdis-Bramdrup1029,6010,005,20
2274Ingo BorchertEmilBorder CollieØdis-Bramdrup1035,7710,004,31
2384Carina MogensenSnoopyBlandingOdense541,3510,353,72
2479Helle SøhtCashBorder CollieOdense1037,3311,334,13
2589Steen PyrmovCoonBorder CollieHumlebæk1038,1512,154,04
2683Carina MogensenRainbowBorder CollieOdense1038,9712,973,95
50Elly KibsgaardRossoBorder CollieHorsensD
56Louise StenmannKayleeBorder CollieVejleD
57Linda PetersenCatjaBorder CollieVejleD
62Thomas Skjøth EriksenSallyBorder CollieKoldingD
65Eva DinesenSweepBorder CollieAgerbækD
68John TripAllyBorder CollieLøgumklosterD
77Jørn ElsbergTrissieBorder CollieØdis-BramdrupD
80Ivan SøhtLiamBorder CollieOdenseD
86Julie TambjergSweetieBorder CollieOdenseD
88Kisser Marion PyrmovSweetBorder CollieHumlebækD

Spring kl 2 SEN (Stor)
Dommer: Ingo Borchter   SBT: 35   Længde: 130
PlacKatNrHundeførerHundRaceKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
194Steen PyrmovArchieBorder CollieHumlebæk542,0912,093,09
91Thomas Skjøth EriksenNelsonBorder CollieKoldingD
93Kisser Marion PyrmovKandisBorder CollieHumlebækD

Agility Åben SEN (Stor)
Dommer: Hans Peter Dinesen   SBT: 48   Længde: 152
PlacKatNrHundeførerHundRaceKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
190Sanne AmmitzbøllBarneyXVejle034,060,004,46
55Louise StenmannBreezyBorder CollieVejleD

Spring Åben SEN (Lille)
Dommer: Hans Peter Dinesen   SBT: 40   Længde: 154
PlacKatNrHundeførerHundRaceKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
16Mikael ChristiansenRufusWest Highland White TerrierOdenseD

Spring Åben SEN (Stor)
Dommer: Hans Peter Dinesen   SBT: 44   Længde: 154
PlacKatNrHundeførerHundRaceKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
155Louise StenmannBreezyBorder CollieVejle030,410,005,06
190Sanne AmmitzbøllBarneyXVejle030,410,005,06
391Thomas Skjøth EriksenNelsonBorder CollieKolding032,650,004,72
493Kisser Marion PyrmovKandisBorder CollieHumlebæk532,135,004,79
94Steen PyrmovArchieBorder CollieHumlebækD

Bedst i åbne klasser (Lille)
Dommer: *   SBT: 0   Længde: 0
PlacKatNrHundeførerHundRaceKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
15Elsebeth NielsenZoeDværg PudelVejle067,150,000,00
24Anne Mette HemdrupTysonSchipperkeVejle568,635,000,00
36Janni TerkelsenNannaDansk/svensk GårdhundVejle572,365,000,00
47Josephine FossTimonJack RusselLøgumkloster578,685,060,00
51Helle RaskLauraDværg PudelGrindsted/Billund581,966,960,00
69Mikael ChristiansenBertieJack RusselOdense087,307,300,00
713Lars ChristiansenFelixCavalier King Charles SpanielSvendborg088,728,720,00
815Anita FaurholtPippiPodengo Portugues Rughår DværgBrenderup20139,6279,620,00

Bedst i åbne klasser (Mellem)
Dommer: *   SBT: 0   Længde: 0
PlacKatNrHundeførerHundRaceKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
128Jette Friis JørgensenAsterixKromfohrländerOdense075,340,000,00
226Niels Høj HansenEnzoBorder TerrierAgerbæk570,355,000,00
327Birgit RasmussenChiliCocker SpanielLøgumkloster1088,4319,430,00
423Karin Schulze-lutherLillebrorDansk/svensk GårdhundAgerbæk2079,5721,460,00
521Thomas AmmitzbøllSådanFt CockerVejle2577,0425,000,00

Bedst i åbne klasser (Stor)
Dommer: *   SBT: 0   Længde: 0
PlacKatNrHundeførerHundRaceKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
159Sanne AmmitzbøllBossBorder CollieVejle065,290,000,00
258Linda PetersenPepsiBorder CollieVejle068,420,000,00
352Merete KarlsenCaseyAustralian ShepherdVejle069,530,000,00
463Rikke RodeSnowyBorder Collie BlandingAgerbæk561,795,000,00
554Jan KölnerFilleSchapendoesVejle578,459,450,00
682Rene JeppesenLynnBorder CollieOdense1064,7010,000,00
773Lisbeth JensenTessieBorder CollieØdis-Bramdrup1065,8210,000,00
874Ingo BorchertEmilBorder CollieØdis-Bramdrup1071,3210,000,00
984Carina MogensenSnoopyBlandingOdense1080,8416,840,00
1069Brian JensenEmmaBorder CollieLøgumkloster1575,2516,930,00
1176Jørn ElsbergNielBorder CollieØdis-Bramdrup2063,4420,000,00
1267Bo MøllerRoccoBlandingLøgumkloster1581,6622,660,00
1370Lene CallesenMilleBlandingLøgumkloster591,9922,990,00
1487Anita FaurholtMaddieBorder CollieBrenderup2077,9423,940,00
1581Susanne RaunMegBorder CollieOdense2078,9026,840,00
1695Anette KruseFionaBlandingØdis-Bramdrup1588,2129,210,00
1779Helle SøhtCashBorder CollieOdense2578,3129,310,00

Bedst i åbne klasser SEN (Stor)
Dommer: *   SBT: 0   Længde: 0
PlacKatNrHundeførerHundRaceKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
190Sanne AmmitzbøllBarneyXVejle064,470,000,00

Bedst i 4 klasser (Lille)
Dommer: *   SBT: 0   Længde: 0
PlacKatNrHundeførerHundRaceKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
16Janni TerkelsenNannaDansk/svensk GårdhundVejle10139,2210,000,00
27Josephine FossTimonJack RusselLøgumkloster10156,7010,060,00
35Elsebeth NielsenZoeDværg PudelVejle15152,2317,080,00
44Anne Mette HemdrupTysonSchipperkeVejle15152,7420,210,00

Bedst i 4 klasser (Mellem)
Dommer: *   SBT: 0   Længde: 0
PlacKatNrHundeførerHundRaceKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
127Birgit RasmussenChiliCocker SpanielLøgumkloster20196,6455,640,00

Bedst i 4 klasser (Stor)
Dommer: *   SBT: 0   Længde: 0
PlacKatNrHundeførerHundRaceKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
182Rene JeppesenLynnBorder CollieOdense20130,5820,000,00
273Lisbeth JensenTessieBorder CollieØdis-Bramdrup20131,5620,000,00
363Rikke RodeSnowyBorder Collie BlandingAgerbæk20132,0722,370,00
495Anette KruseFionaBlandingØdis-Bramdrup25175,8945,040,00
570Lene CallesenMilleBlandingLøgumkloster20194,0256,550,00

Resultater publiceret med DcH Agility beregner program d. 1. maj 2011
http://software.dch-lemvig.dk